Jak volit správné barvy pro dobrou náladu

Týden se s týdnem sešel a já jsem tady se svým aktuálním tématem, kterým jsem se v posledních dnech zabývala.

Jak si tak brouzdám po internetu, v časopisech a bytech, dost často mě napadne: Propána, jak může někdo být tak múzou nepolíben a dát si do interiéru něco takového? Pravda, každý z nás (včetně mě ;)) někdy “ujede” a prostě se nechá strhnout momentálním pohnutím mysli, nadšením z kýče, či jakkoli tomu chcete říkat a prostě si pořídí NĚCO, co je naprosto mimo mísu. Ale bohužel, někdo to prostě dělá pořád a mě tak napadlo, že by nebylo od věci, kdybych se podělila o svoje úlovky a trošku nasměrovala správným směrem.

1. Kožešiny? Proč ne, ale…
Kožešiny, klidně i umělé,  jsou prima věc, ale musí se s nimi opravdu zlehka. Je třeba mít na vědomí, že jsou opravdu výrazným detailem a prostě všude, kde se objeví, hrají hlavní roli. Je jedno, jestli je máte na sobě nebo v interiéru, jsou to králové a také tak se s nimi musí zacházet. Takže, pokud chcete mít kožešinu v interiéru, dejte jí prostor, postavení a hlavně, nedegradujte ji do pozice hloupého kýče. Musí mít smysl ji v daném prostoru použít.
Tento “plyšový úlet” mi vážně vyrazil dech ;-).

2. Pozor na kombinaci barev
Asi není pro nikoho z vás novinkou, že i barvy mají svůj psychologický dopad. Např chladné barvy na nás budou působit jinak, než teplé barvy. A nevhodná kombinace může v interiéru, kde pobýváte podstatně ovlivnit Vaši náladu. Navíc, některé barvy prostoru ubírají, jiné mohou přidat. Použití výrazných barev působí efektivně, ale dlouhodobě můžou dráždit a znepokojovat. Naopak např. příliš barevně “klidný” interiér také nemusí být vždy žádoucí, pokud například potřebujeme naladit zaměstnance k výkonu….
Použití barev v interiéru je prostě široké téma a určitě se k němu v některém dalším blogu vrátím. Ale teď už na další lahůdku.

3. Ne všechno musí být nutně v jednom stylu
Je ideální, když můžete do interiéru použít ucelenou kolekci doplňků, prostor je pak více sjednocený a nepůsobí roztříštěně. Já sama ráda dotahuji věci do detailů, ale i tady platí pravidlo, že méně je někdy více. Navíc pozor na výběr kombinovaných barev a vzorů. Pokud použijete dva výrazné desény (byť samostatně zajímavé), ubijí se navzájem a v takto “vyzdobeném” prostoru se velice špatně existuje.
Takže má rada – raději jeden výraznější desén, barevně i stylově dokombinovaný jiným materiálem tak, aby se navzájem doplňovaly.

4. Kvalita materiálů je stěžejní
Asi si většina z Vás moc dobře pamatuje na dederonovou zástěrku našich babiček a maminek. Ale pozor dámy (a pánové;), ony se stále ještě prodávají! Ale povídání o dederonových zástěrkách by vydalo na jeden samostatný blog, takže si ho nechám  v záloze.
Tohle téma jsem otevřela jen proto, že si při něm vybavím naprosto nepříjemný, svědivý, pocit s charakteristickou “vůní” dederonu, o vzhledu nemluvě. A přesně stejně to funguje i u textilních dekorací. To, co mi není příjemné na dotek a nevoní mi, nebude fungovat ani v interiéru. Ať si je na “dederonu” třeba špičkový potisk od Clarke & Clarke, nebude to ono!

Takže, vybírejte s citem pro kvalitu. Kvalitní materiál poznáte zdaleka a nemusí stát zrovna jmění.

A co vy, narazili jste také na nějaký ten výstřelek? Podělte se o něj!
Mějte krásný týden a (ne)nechte se inspirovat mými úlety. 😉
Vaše Kača

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account