Asparagus sprengeri-Chřest hustokvětý
Většina z nás zná asparágus jako doplňkovou zeleň do vázaných kytic, ale ještě nedávno zdobil téměř každou domácnost. Proč téměř vymizel? Příčinou bylo zřejmě bydlení v panelácích a pak zateplování domů. Asparágus totiž v zimě nesnáší příliš teplo. Pamětníci si vzpomenou, že asparágus kdysi trůnil jako jediná ozdoba výloh řeznictví a většinou byl opravdu majestátní. Tradovalo se, že jej řezníci zalévali krví z bouraného masa a ve výlohách byla taková zima, že by tam jiná květina nevydržela. Takové podmínky však asparágusu svědčily. A jak to bylo s pěstováním doma? Jednoduše se asparágus umístil přes zimu mezi špaletová okna a v létě byl na balkóně nebo v truhlíku za oknem.
Asparagus Sprengeri Plants at Rs 100/piece | Dehu Gaon | Pune| ID:  11738798930
 
Asparagus plumosus
Asparágus perovitý - Všade Kvety u Tessee
Pokojová lipka
Lipěnka africká, známá také jako pokojová lipka, je rostlina z čeledi slézovitých. Pochází z Jižní Afriky z oblasti okolo Mysu dobré naděje. Rostlina je v ČR oblíbená jako pokojová rostlina pro své jemně chlupaté a vykrajované listy podobným našim domácím lípám. V kultuře je již pěstována 150 let.
Poklad z Kapského květinového království: Sparmannia, pokojová lipka –  Abecedazahrady.cz
 
Velikonoční kaktus
 

Velikonoční kaktus je velmi podobný vánočnímu kaktusu, jde však o dva rozdílné rody, které se liší jak tvarem listových stonků, květenstvím, tak i obdobím květu. Zatímco období květu vánočního kaktusu vrcholí v období Vánoc, pro velikonoční katus je to období jara. Rostlina tvoří sklánějící, rozvětvené stonky, které jsou složeny z plochých článků. Tyto články jsou zaoblené a nejsou nikdy zubaté. Jsou tmavě zelené, zatímco okraje jsou vínové. Od března do května kvete paprsčitými květy červené, růžové nebo růžovofialové barvy. Některé druhy nesou květy poměrně velké. V době, kdy rostlina nasadí poupata se doporučuje ji nepřemisťovat, aby nedošlo k jejich opadávání.
 
 Vánoční a velikonoční kaktus: co udělat, aby kvetly, kdy mají –  Abecedazahrady.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account