Podzim je asi moje nejoblíbenější období, takže je jasné, že podzimní dekorace – to je moje! Pro mě to hlavně znamená přesunout co nejvíc podzimních, venkovních elementů dovnitř. Protože ne vždy je venku teplo, abychom se mohli donekonečna kochat podzimními barvami. Tak to řeším tak, že se jich co nejvíc snažím zapracovat do našeho bytu.

Ve svém prvním článků bych proto chtěla sdílet několik mých nápadů na podzimní dekorace s přírodnin, které si můžete přinést zvenku. Takže vás to nebude stát ani korunu, jenom trochu toho času 🙂 Navíc spousta z toho jsou věci, u kterých by vás ani nenapadlo, že můžou udělat parádní dekoraci.

ŠÍPEK

Když začínají šípky červenat, je to jedno ze znamení, že podzim už vážně přichází. Šípky sbírám jak na čaj nebo marmeládu, tak si vždycky každý rok utrhnu větvičku nebo dvě pro ozdobení stolu. Líbí se mi jen tak samotný ve skleněné váze. Ale dá se použít i do květinových aranžmá.

CHRIZANTÉMA

Moje oblíbená podzimní květina. Vážně nechápu, proč je v tolika rodinách považována za kytku, která patří jen na hřbitov 🙂

Já jich mám každý rok několik, různě velkých, v různých barvách. Dělají mi parádu na terase. Pokud to s nimi chcete zkusit, mám pro vás jeden tip: nenechávejte je v plastovém květináči. Lépe vypadají v hliněném květináči nebo v proutěném!

JABLKA

Myslím, že jablka jsou ve světě podzimních dekorací dost přehlíženým elementem! Nebo tedy rozhodně nejsou ve výzdobě tak časté, jako dýně. Ale řekněte, je snad nějaké podzimnější ovoce než jablka?

Stačí naaranžovat na stůl mísu barevných jablek a nejjednodušší dekorace je na světě. Pokud byste tomu chtěli takzvaně přidat, stačí omotat kolem mísy proužek látky. Ještě když k tomu voní čerstvě upečený štrůdl nebo jablkový koláč – to na vás hned dýchne hřejivá atmosféra podzimu.

BAREVNÉ LISTY

Taky jste sbíraly barevné podzimní listy jako malé? Já měla každý rok úplnou kolekci a moje děti to asi mají po mě 🙂 Ty barvy nás prostě fascinují. Takže použití listů v podzimním dekoru je zkrátka nutností! Jsou ale spíš takovým doplňkem k různým květinovým a přírodním aranžmá (klidně do té misky s jablky!). Navíc přinesou do vašeho domova krásnou vůni podzimu.

ŠIŠKY

Další věc, kterou s dětmi sbíráme, když jsme na procházce v lese. Ačkoliv jsou šišky více časté jako součást vánoční dekorace, já je mám ráda i na podzim. Krásně se kombinují třeba s dýněmi, protože přidávají další rozměr a texturu.

DÝNĚ všeho druhu

Dýně je jeden ze symbolů podzimu. Já je mám ráda všechny, a to jak na talíři, tak i jako dekoraci. Velké, malé, kulaté oválné, oranžové, žluté, zelené… Z dýně zkrátka dokážu udělat středobod, od kterého se odráží celá další výzdoba.

Použít můžete různě velké dýně a naaranžovat je jen tak vedle sebe. Doplnit je můžete barevným listím, bílými oblázky nebo několika tenkými klacíky. Obvykle stačí dát všechno “na jednu hromadu” a výsledek se dostaví. 🙂 Vyjímají se skvěle na stole i u schodů na chodbě. Pamatujte, že čím větší dekorace máte, tím více místa potřebují, aby vynikly.  Samozřejmě si můžete koupit speciální “dekorační” dýně (ty nejedlé :-), které mají různé tvary a dávají tak větší prostor fantazii.

KUKUŘICE

Mám ráda jejich zlatou barvu, připadá mi totiž svým způsobem unikátní. Nepohrdnu ale i jinými kukuřičnými klásky v různých barvách, které seženete v květinářství. Letos se chystám vyrobit věnec na dveře z kukuřice. Klásky ale používám i všude možně jinde, kde se to zrovna hodí 🙂


Fotky: Pinterest

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account