Hlavním kritériem KonMari při rozhodování, které věci si necháme a které ne – zde platí pravidlo, že se to týká všech kategorií – je vzít každou věc do ruky a zeptat se, zda nám přináší radost či ne.
Důležité je, aby jste si neříkali, tato věc byla dost drahá, toto se hodí na chalupu, tohle byl dárek. Marií Kondo je hlavně o to, aby jste si nechali věci, které skutečně užíváte nebo nosíte a máte je rádi. Pak se naplní to, že budete skutečně nosit věci, které máte rádi, budete mít o nich přehled.
Pokud vám určitá věc nepřináší radost, poděkujte ji za službu, kterou vám dělala a šup s ní do pytle. Ano, zní to možná divně až praštěně, ale o to KonMari jde. Proto se nyní pojďme podívat na první kategorii, a tou je oblečení.
Jako první vyndejte ze skříně všechno oblečení a dejte jej na podlahu. Vaše skříň by měla být zcela prázdná. Nezapomeňte projít všechny skříně, kde by mělo oblečení býti. Po snesení na hromadu zjistíte, že může sahat až ke kolenům a je to vlastně taková pestrobarevná hora. Nyní si asi řeknete, kde jsme to všechno vzali? Vždyť toho tolik ani nenosím. Je to něco jako léčba šokem a podle Marie by jste měli své myšlení obrátit a mělo by tak zůstat.
Pokud máte veškeré oblečení na podlaze, Marie radí začít mimosezónním. Je to nejsnazší skupina k vyladění intuice ohledně toho, co je jim příjemné. Následně doporučuje rozdělit oblečení na jednotlivé kategorie:
– vršky (košile, svetry apod.)
– dolní kusy (kalhoty, sukně apod.)
– oděvy, které se věší na ramínko (saka, kabáty, obleky apod.)
– ponožky
– spodní prádlo
– kabelky apod.
– další doplňky (šátky, pásky, klobouky apod.)
– oblečení pro zvláštní příležitost (plavky, uniformy apod.)
– boty


 
 
Po protřídění oblečení poskládejte podle níže uvedeného vzoru. Pokud vám to nebude vyhovovat, poskládejte, jak potřebujete.
 

Trika – zdroj terapie domova


 

ponožky – zdroj Terapie domova

 
 

kalhotky – zdroj Terapie domova

Po poskládání by se všechno oblečení mělo dát do skříň či šuplíků a mělo by to vypadat následovně.

 
 

 

 


 
 

 
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account