Máme doma kočku, teda kocoura, teda kocoura a kočku. A k tomu psa. O kočičích i psích záležitostech blogujeme už nějaký ten pátek. Na blogu U KOCOURA DOMA máme mnoho článků věnovaných praktickým tipům a návodům na to, jak pečovat o kočku – třeba o kočičí uši, oči, srst…
Přesto, když přišla řeč na to, co podstatného by měl vědět o kočkách začáteční, co je opravdu to nejdůležitější, bez jakých informací se neobjede ten, kdo má poprvé kočku doma, trošku jsme zaváhali.
Co by měl o kočce vědět každý začátečník?
No jistě že se informace dají kdykoliv dohledat. Pokud člověk chce, cestu k těm správným informacím si vždycky najde. To důležité je chtít, věnovat kočce pozornost a lásku, respektovat její potřeby a být ochotný se o jejích potřebách něco učit.
Chce to uvědomit si, že kočka je živý tvor, který má své přirozené instinkty, že to je pořád šelma, ačkoliv se člověkem nechala ochočit. Kočka je prostě osobnost! To by asi měl vědět každý kočičí začátečník. Charakter kočky navíc určuje konkrétní plemeno, neexistuje totiž jenom kočka domácí, ale i kočičí plemena – mezi ta nejoblíbenější patří mainská mývalí kočka, britská kočka, ragdoll, sibiřská kočka, perská kočka, ruská modrá, bengálská kočkasphynx, něvská maškaráda a kartouzská kočka.
A co ještě by měl každý začátečník o kočkách vědět? Zeptali jsme se přímo chovatelů. Jejich odpovědi na všechny zvědavé čekají v tomto článku…

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account