Určitě se Vám také stalo, že jste si zatrhla oblečení, poničila žehličkou či cigaretou nebo vyprala s jinak barevným oblečením.
Byla by škoda oblečení vyhodit jen kvůli jednomu kazu. Ukážu Vám, jak vzniklý kaz zakrýt.
Použila jsem metodu hotfix.
Potřebujete k tomu jen :
Hotfix kamínky, které stojí pár korun.
Přenášecí papír na hotfix. Ten je k dostání tam, kde budete kupovat kamínky.
A žehličku. Tu máme doma všichni.
 
1, Pouze v případě, že by byla látka umaštěná, vyperte ji, abyste se zbavili matného filmu.
 
2, Vyberte si na internetu motiv, který se Vám líbí. Vytiskněte obrázek ve velikosti, aby nebyl příliš velký nebo moc malý. Stačí nám černobílý tisk. Volte obrázek s jednoduchou linkou. Budete pouze ,, obkreslovat ,, tvar.
 
3, Vytištěný obrázek si lepenkou přilepíme pod průhlednou část přenášecí fólie. Z fólie použijete jen průhlednou část, které je z druhé strany lepivá, aby se na ní kamínky přichytily.
 
4, Když máte pod průhlednou částí fólie nalepený obrázek, strhnete bílou část přenášecí fólie. Zůstane Vám jen ta průhledná, skrze kterou teď můžete obrázek krásně vidět.
 
5, Nyní budete pokládat hotfix kamínky ,,vzhůru nohama,, na lepivou část a to kamínkovou částí dolů. Obkreslujete v podstatě obrázek tak, že seshora vidíte tu část kamínku, na které je tmavá ploška lepidla.
 

Zde na mém obrázku je už obrázek obkreslený a přes lepivou část jsem dala zpět krycí fólii, než si připravím látku
 
6, Teď, když máme obrázek přenesený, položíme obrázek s fólií na kaz, který chceme schovat. Tím se nám přilepí na látku a seshora vidíme kamínkovou část.


 
7, Nyní zapneme žehličku na maximum a přes utěrku přežehlujeme motiv cca 3minuty, aby se lepidlo na spodní části kamínků mělo šanci rozpustit a přilepit na látku.

 
8, Nyní je hot fix obrázek přilepený a můžete průhlednou fólii opatrně odlepit. Kdyby ještě nějaký kamínek po odstranění fólie nedržel, přežehlete ho znovu.
 
9, A máte hotovo. Prádlo perte na 40 stupňů. A zde je výsledek.

 
Inspiraci se meze nekladou. Určitě se nebojte to zkusit a podělte se s námi o výsledek!
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account