Mezi kočičími plemeny dnes najdeme stovky nejrůznějších koček. Některá plemena – dlouhosrsté kočky budí pozornost bohatou a hustou srstí, třeba perská kočka, exotická kočka nebo turecká van, tzv. vodní kočka. Nádhernou srstí okouzlí i mainská mývalí kočka, ragdoll nebo birma, atraktivní srst připomínající plyšového medvídka je charakteristická i pro britskou kočku.
A pak tu jsou na druhé straně také kočky bezsrsté, které zastupuje sphynx nebo kanadský rex. Nedávno, konkrétně v roce 2011 k nim přibylo i nové kočičí plemeno, částečně bezsrsté, které se označuje jako vlčí kočka – lykoi, z řeckého označení pro vlka. Má srst s holými místy, která navíc připomíná srst vlka nebo dokonce vlkodlaka.
 
Kde se vzala vlčí kočka?
Přestože je vzhled lykoi velmi raritní, není výsledkem dlouhého šlechtění a nemá nic společného se šlechtěnými bezsrstými kočkami. Původ lykoi je v klasické kočce domácí. Její srst je přirozená a zdravá, přestože vypadá jinak, než jsme zvyklí. Je to dáno zvláštní genetickou mutací, která však nezpůsobuje kočce žádné potíže. Rozhodně nejde o nějaké kožní onemocnění, jak by se mohlo zdát.
 
Lykoi klame tělem
Kočka lykoi je typicky černá či šedivá, v její srsti vždy najdeme určitý podíl bílých chlupů, který se však mění s tím, jak kočka přesrsťuje. Během roku tak vlčí kočka mění svůj vzhled, po línání můžete mít najednou doma zcela jinou kočku.
Vlkodlačí srst však pouze vypadá hrubě, na dotek je jemná a něžná. Jemná, mazlivá a přátelská je i povaha kočky lykoi. Je to temperamentní kočka, které nechybí přirozené lovecké instinkty. Ocení pozornost pána a bude se jí vyžadovat. Jinak na péči náročná není. Základem je kvalitní krmivo.
 
Každá kočka je masožravec!
Stejně jako jiné kočky i vlčí kočka lykoi je masožravec a přijde ji proto vhod kvalitní krmivo s vysokým podílem bílkovin. Takové prezentuje česká značka Nativia. Naprostá většina bílkovin v krmivu Nativia má živočišný původ, eliminuje rostlinné bílkovinné náhražky, se kterými se bohužel setkáváme u mnoha krmiv označovaných za kvalitní.
V řadě krmiv Nativia najdete kvalitní krmivo pro psy i krmivo pro kočky, samozřejmě nechybí ani krmivo pro koťata nebo kastrované kočky.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account