108

U kocoura doma jsme věnovali celý seriál kočičím hračkám. Pochopitelně nešlo opomenout klasické krabice – jako skvělé hračky pro kočky.
Každý majitel kočky ví, že právě krabice, nejlépe ta, která se v domě objevila nově, je pro kočky snad tou nejlepší hračkou.

Ale proč to tak je?

Co se kočkám na krabicích vlastně tak líbí?
Vysvětlení je prosté. Kočky jsou lovci.

    Na jedné straně potřebují kořist, kterou by mohly lovit (od toho jsou různé druhy myšiček, mávátek a podobné kočičí hračky),
    na druhé straně potřebují skrýš, úkryt, ve kterém mohou na kořist číhat. A právě takovým úkrytem jsou krabice.

A nejenom to!
S vysvětlením, proč mají kočky rády krabice přišli také vědy. Zjistili, že tam, kde mají kočky k dispozici krabici (nebo jinou adekvátní skrýš) si lépe zvyknou. Kočky krabice potřebují ke spokojenému životu.
Dle vědců dokonce krabice slouží kočkám jako dočasná skrýš před člověkem. Instinktivně se do nich schovávají před možnými predátory, ale občas prostě nemají chuť ani na své spolubydlící – a to si pak rády zalezou do krabice.
A je tu ještě jedna věc, která se kočkám na krabicích líbí. Tou je teplo. Kočky milují teplo, dokonce jim vyhovuje o několik stupňů vyšší teplota než lidem. Krabice izoluje a ještě se v ní teplo mnohem lépe udržuje. 
Tak tak to s těmi kočkami je! Zajímá-LI vás o kočkách víc, mrkněte na web U KOCOURA DOMA.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account