Jak byste zvládli vy, kdybyste se ocitli v pralese? A k tomu by vám nebylo ještě ani 5 let? Nebyla by to nejspíše žádná legrace, viďte? A přesto se to dá přežít! Přesně tak, jak to zvládla hlavní hrdinka skvělé knihy Dívka beze jména.

To si tak hrajete v Kolumbii na zahradě u svého domu a najednou se někdo přiřítí a chňapne po vás. Než se nadějete, jste úplně sami v hlubokém, hustém a tmavém pralese. 

Já jsem v pralese byla. A věřte mi, že ocitnou se tam sama bych určitě nechtěla. A rozhodně ne na několik let. Ale tahle malá holčička přežila. Příběh knížky Dívka beze jména je napsán podle skutečné události. Vše, co se v knížce píše je pravdivé a je úplný zázrak, že malé děvčátko dokázalo přežít v této džungli několik let a to vše jen tím, že odkoukala chování od zvířat, která v pralese žijí.

Autorka vás dokáže skvěle vtáhnout do děje a jste to právě vy, kdo se krčí u velkého širokého stromu v noci, který je porostlý hustým mechem a z nebe padá déšť tak hustý, jako by kapky byly velké a široké provazy. Jste to vy u toho stromu, kdo přes koruny stromů nevidí denní světlo. A jste to vy, kdo trpí hladem, strachem a hledáte cesty, jak přežít. Jste to vy, komu se stýská po maminčině náruči. Jste to vy, kdo se nakonec naučí žít stejně jako opičky, kdo zažije ten úžasný pocit, když vyšplháte do korun stromů a všude kam dohlédnete vidíte pouze zarostlé kopce pralesem a krásné nebe nad sebou.
Únikem z pralesa však příběh malé Mariny zdaleka nekončí. Pralesem končí pouze jedna její životní kapitola a začíná se psát druhá – život ve zdivočelé civilizaci. Marina se v této části života učí být člověkem. Je prodána do nevěstince, kde se k ní chovají velmi nevlídně. Po čase se jí z nevěstince podaří uprchnout a ….. kdepak ???? Více vám už neprozradím. ????

Kniha je napsána opravdu velmi čtivě a poutavě. Příběh je tak krásný, že opravdu stojí za to si jej přečíst a hledat spolu s malou Marinou cestu z hustého pralesa do civilizace a následně k sobě samotné. Je neuvěřitelné a obdivuhodné, jak houževnatá malá holčička je. Jak silná je touha po přežití nejen v pralese, ale i v civilizaci.

převzato z mého blogu www.vasnivactenarka.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account