79

Značku bourbon whisky Jim Beam znají lidé po celém světě. Základ tvoří více jak 225 let starý tajný recept rodiny Beamů, který neustále vylepšovalo a dovádělo k dokonalosti sedm rodinných generací. Letošní výročí 225 let od založení má oslavovat dosavadní úspěchy a být zároveň příslibem dalších příjemných zážitků spojených s Jim Beam pro všechny jeho příznivce.
Historii značky Jim Beam začali psát v 18. století Böhmovi, německá rodina, která se vydala do Ameriky splnit si své podnikatelské sny. Usazeni v Kentucky, s novým příjmením Beam, začali pěstovat kukuřici. Její přebytky vypálili a nechali ležet v dubových sudech. Přestože v Americe byla tou dobou populární žitná, nebál se mladý Jacob Beam riskovat a nabídnout trhu Kentucky Straight Bourbon Whisky podle Beamovy rodinné receptury. Oproti žitné vynikal bourbon jemnější a sladší chutí, což si Američani a posléze i zbytek světa velice oblíbil.
V dnešní době si Jim Beam můžete objednat ve více než 120 zemích světa. Oproti řadě ostatních bourbonů zraje Jim Beam v silně vypálených sudech minimálně 4 roky, proto dosahuje vanilkově kořeněného aroma s letmým dotekem karamelu a čistým závěrem.   
Bourbon si vychutnáte jak v čisté podobě, tak i v řadě míchaných drinků. Perfektním letním osvěžením je například Jim Beam s colou, kde se příjemně harmonizuje kořenitý charakter anebo Jim Beam Kentucky Storm, jehož základem je Jim Beam Honey v kombinaci se zázvorovou limonádou a limetovou šťávou.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account