96

Čtvrtý díl knížky o navrátivších se aristokratech z rodu Kostků ze zámku Kostka. Knížka přesně se hodící na pošmourné nedělní odpoledne.

Aneb jak se vše semele, když se nezávisle na sobě, dvě dvojice rozhodnou vykrást nejchudší zámek v Čechách v ten nejhorší možný den, v den, kdy zemřela Lady Diana.

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést?

Pan Boček je neuvěřitelný vypravěč, dokáže napsat celou knihu o událostech jediného dne. Situace jsou samozřejmě opět až absurdní, protože obvykle nepředpokládáme, že se na malé ploše sejde tak velké množství individualit. Nicméně život píše příběhy a tenhle je za mě prvotřídní.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account