Nedávno jsme od přátel dostali pro vnučku tuto novou společenskou hru a jelikož před námi byl týden společně trávené dovolené, přibalili jsme jí mezi zavazadla. 

Tak nějak jsem pořádně nevěděla, co od hry čekat, nakonec se ukázalo, že se u ní užije opravdu spousta zábavy, tedy ve chvíli, kdy člověk jiným způsobem zabaví dvouleťáka, který chce také nutně hrát.

Jedná se o hru, kterou vytvořili Roberto Fraga a Delphine Lemonnier s pomocí stephane Escapy, autora ilustrací. Krabička znázorňuje na víku výjev z laboratoře Ve středu stolu leží miska s bacily. No a hráči nevidí pouze obrázek, ale díky okénku vidí přímo do Petriho misky, kde se ty malé barevné potvůrky komíhají jedna přes druhou. Jakmile zvedneme víko, zjistíme, že bakterie jsou ve skutečnosti jen plastové. To ale nemění nic na faktu, že mají čtyři tvary a tři barvy.

Miska s malými potvůrkami bude pro hráče sloužit jako zásobárna. Každý z účastníků dostane jednu svoji separační nádobku, plastové kolečko rozdělené na čtyři přihrádky – jedna větší je připravená pro superbacila, zatímco každý z menších může obsahovat jeden kousek bacila obyčejného. K tomu jednotliví účastníci laboratorní bitvy dostanou každý také svoji pinzetu. Ve středu stolu na hráče bude čekat zamíchaný balíček kruhových karet se zadáním.

Jeden z hráčů otočí horní kartu z balíčku a tím odstartuje první kolo. Všichni hráči vezmou do ruky pinzetu a pokusí se co nejrychleji ze středové misky vylovit správné bacily. Jenže karty nezobrazují vždy jasné zadání. Některá místa jsou úmyslně prázdná, ale pro úspěch v kole je musí hráči zaplnit. K tomu potřebují takzvaně vyzkoumat zbývající bacily. Při tom se snaží dodržovat jednoduchá pravidla – všechny bacily musí být úplně jiné (tvarem i barvou) než superbacil ležící ve velké přihrádce. Žádný tvar se při tom nesmí v misce opakovat a pouze dva malé bacily mohou sdílet barvu.

Jakmile se jednomu z hráčů podaří naplnit misku, zahlásí to ostatním, kteří mu jeho řešení zkontrolují. Pokud je vše v pořádku, pak položí kartu se zadáním před sebe a připíše si tak bod do konečného zúčtování. Omyl naopak znamená, že hráč musí jednu kartu z dříve získaných vrátit. Jestliže někdo získá pátou kartu, slaví okamžitě vítězství.

Hra vyžaduje šikovné prsty, postřeh a logické uvažování. Je doporučována pro děti od zhruba osmi let.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account