Máme terasu, na terase sezení s krásnou vyhlídkou, kde rádi sedíme, jíme od rána do večera a povídáme si, zkrátka příjemně trávíme čas.
  A aby nám tam moc nesvítilo, nefoukal vítr, nepršelo, nelétaly mouchy a jiný zvědavý hmyz (někdy až velmi dotěrný, hlavně při těch nejlepších nejvoňavějších a i nejsladčích dobrotách – máte to také tak?), tak jsme si pořídili přístřešek.
   Několik let bylo vše v pořádku, ale pak zapracoval čas, shoda okolností a vše ostatní a nastala otázka, jak opravíme poškozenou střechu?
   No přiznám se – opravit to nešlo, fakt jsem to zkoušela a trhalo se mi to pod rukama.
   Zašli jsme tedy do místního čalounictví a při dotazu, kolik by nás stála nová stříška, tak paní odpověděla, že je tam hrozně moc prostřihů a cenu určila přes 6000,- Kč. (Podotýkám, bez vrchní malé stříšky 🙁  
   NO PÁNI, ZA TU CENU BYCHOM POŘÍDILI ÚPLNĚ NOVÝ !!!
   Zalapala jsem po dechu a nešlo mi do hlavy, o jakých prostřizích paní mluví a tak jsem vzala papír a začala kreslit a skládat díly proti sobě a dopočítala jsem se něco přes 11m i s malou stříškou. Určitě Vás zajímá cena jednoho metru, (Mě taky zajímala 🙂 Vybrali jsme si béžovou pogumovanou plachtovinu 1m za 150,-Kč Každý si jistě dovedete spočítat jaká je ÚSPORA, kolik je to CELKEM a jaký je VÝSLEDEK?!?!
   Šila jsem to několik dní, špendlíků jsme ohnula hodně, několikrát jsem se s nimi píchla do různých částí těla, takže stříška je pokřtěna mou vlastní krví 🙂 Jehly se zlomily asi 3, nití padlo několik špulek, proštepovávala jsem to 3x, tak švů bylo snad několik kilometrů (to přeháním, ale možná…?!:) Šila jsem to rovným stehem na  letité Veritasce, ještě  jsem čekala na objednaný kousek látky na vrchní stříšku. A protože  jsem punťa, tak proštepováno mám 3x  a nejhorší byly rohy, tam jsou takové trojúhelníkové “kapsičky”, aby se do nich opřela kovová konstrukce, trakže hodně vrstviček. Stroj to zvládl a já jsem si to vymyslela tak, abych mu pomohla 🙂
   A první zatěžkávací zkoušku – déšť a vítr obstála!!! (Mám radost:)
   Věřím, že přístřešek nám vydrží několik desítek let.
 
PS: Hodně radosti z každého Vašeho díla Vám přeje
Váš kouč Marie Kostelecká www.mariekostelecka.cz
 
„Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“
 
   Více článků na mém blogu : http://www.zenysro.cz/kostmaruska/blogy

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account