Nejste-li alergik, pak určitě při zařizování bytu uvažujete také nad koupí koberce. Bude pro vás vhodnou volbou, nebo raději necháte podlahy holé? Záleží čistě na vašich potřebách a náročnosti. Pravdou ale je, že koberce interiér zútulní, chůze po nich je měkčí a příjemnější. Z čeho tedy můžete vybírat?

Koberce jsou náročnější na údržbu

Nestačí jen vytřít podlahu, koberce musíte i vysávat, a zbavit je tak prachu. Na druhou stranu dokážou velmi dobře tlumit hluk, což může být dalším vodítkem k tomu, proč si koberec vůbec do bytu pořídit. Dokonce si ho pořizují i někteří alergici, pro něž je lepší variantou než holá podlaha. Mají-li totiž doma koberec s nízkým vlasem, prach se v něm zadrží a nelítá po místnosti. Pak stačí kvalitní vysátí, aby místnost byla opět čistá a prachu prostá.

Do domácnosti i do kanceláře                                    

Při výběru koberce je pochopitelně třeba zvážit, ve které místnosti se bude nacházet. Jiný typ koberce se vybírá do bytu a jiný do kanceláře, kde se vyžaduje vyšší stupeň zátěže. Dále byste měli promyslet, jestli si koberec dáte po celé místnosti, nebo koupíte jen kusovku a tu umístíte pouze pod sedací soupravu nebo do jídelny pod stůl. Možností je hodně. Dokonce si můžete koupit běhouny do chodby, které se prodávají v různých šířkách.

Dětské koberce s různými motivy

Kobercem můžete vybavit i dětský pokoj. Měl by být hlavně zajímavě barevný a příjemný na omak, protože je předpoklad, že si na něm vaše děti budou často hrát. Dětské koberce jsou ideální podlahovou krytinou – tlumí hluk a jsou také tepelnými izolanty. Navíc jejich sortiment je velmi pestrý, tudíž je z čeho vybírat. Do dětského pokoje můžeme doporučit koberce ze syntetických vláken, které dobře drží tvar, jsou trvanlivé, odolné proti špíně a pružné.

Koberce jsou v bytě příjemným bytovým doplňkem, který interiér zútulní a dodají mu osobité kouzlo.

Zdroj náhledového obrázku:
Pixel-Shot / Shutterstock.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account