Zařizujete koupelnu a chtěli byste ji ladit do moderního stylu? Zjistěte, co je aktuálně populární a nechte se inspirovat. V letošním roce koupelnám vládnou spíše tmavé a syté barvy (zelená a hnědá). Je tomu tak i z toho důvodu, že v koupelnách stále dominují přírodní materiály, a to již několik let.
 

Obklady a dlažby
Obklady a dlažby jsou bezesporu základním stavebním kamenem každé koupelny. Zároveň jde o první věc, na kterou se při vstupu do koupelny zaměří Váš zrak. Již několik let jsou v módě přírodní materiály – dřevo nebo kámen. Obklady a dlažby s jejich imitací je na trhu nespočet. Jde o takovou sázku na jistotu, protože lze do jisté míry předpokládat, že tento trend se jen tak nezmění. Velké oblibě se také těší betonové obklady. Ty je ale třeba dobře zkombinovat s ostatními prvky, aby celá koupelna nepůsobila moc chladně a neosobně. Beton se skvěle hodí v kombinaci s bílou a dřevem. Populární je také totožnost obkladů s dlažbou. Nezáleží ani tak na tom, zda budete volit právě přírodní materiály nebo jen jednotnou barvu. Docílíte tím moderního vzhledu a dáte vyniknout ostatním koupelnovým prvkům.
 

Světlo
Světlo je velice důležitým koupelnovým prvkem. Je to totiž právě světlo, které pomůže opticky zvětšit koupelnu a dodá barvám v koupelně správný šmrnc. Pokud máte možnost vnést do koupelny přirozené světlo, rozhodně neváhejte a propusťte ho tam co nejvíc. V opačném případě zvolte správnou teplotu barvy světla, ta by rozhodně neměla být příliš do žluta ani příliš do modra. Se světlem si můžete skvěle pohrát a nasvítit dominantní prvky koupelny, jako je třeba sprchový kout nebo zrcadlo s umyvadlem. Velmi populární jsou LED zrcadla, které jsou schopné osvětlit celý prostor v menších koupelnách a poskytnou vám dostatek světla na místě, kde je zpravidla nejvíce potřeba, a to u zrcadla.
 
 

Závěsné toalety
Stojací toalety již dávno nejsou moderní. Nahradily je toalety závěsné, které by neměly chybět v žádné trendy koupelně. V souvislosti s tím došlo i k modernizaci předstěnových instalačních systémů, které často plní i estetickou funkci. Pokud tyto toalety doplníte i o závěsný nábytek, bude vám to v koupelně skvěle ladit.
 

Chytrá koupelna
Rozmach moderních technologií se projevuje i v koupelnách. Oblíbená jsou LED zrcadla s integrovaným displejem, kde si při čištění zubů můžete zkontrolovat maily nebo přečíst nové zprávy. Sprchový kout můžete obohatit o reproduktory a denní rutinu si zpříjemnit oblíbenou hudbou. Pro bezpečnost a úsporu si pořiďte detektory úniku vody, které vás v případě havárie upozorní na mobilní telefon. Bezdotyková splachovadla, osvětlení na čidla a bezdotykové dávkovače mýdla jsou již poměrně běžným doplňkem.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account