Nastalo období teplých svetříků a kabátů. Osobně je mám moc ráda, nejen kvůli vrstvení a možnostem tak díky tomu vytvořit skvělé outfity. Ale i kvůli barevnosti.
To co na podzimu ale nemám ráda jsou žmolky na svetrch, kabátech, kalhotech…prostě všude. Žmolkům nelze úplně zabránit, ani při koupi kvalitnějších kousků (ikdyž ty se žmolkují mnohonásobně méně) , je to relativně přirozený proces. 

Přestože je to přirozený proces, nechci prostě vyhazovat svetr a kupovat nový, když mám ten svůj oblíbený. O kabátu ani nemluvě. Pokud jste na tom stejně, můžu vám doporučit jednu vychytávku, která prodlouží životnost vašich kousků a udrží váš šatník dlouhodobě hezký, aniž byste do něj musely investovat stále novými kousky.
Tou vychytávkou je jeden z mých prvních objevů při práci ve stylingu: odžmolkovač. Malý technický pomocník, který v podstatě opatrným „zbroušením“ odstraní vaše kabáty a svetry a zajistí další sezony jeho užívání. Svetr/kabát rozložíte a opatrným přejížděmín po jeho ploše vidíte, jak odžmolkovač odstraňuje žmolky a váš kousek je zase připraven k nošení. 
Svetr či kabát s ním „neobnovíte“ sice na 100 %, ale tak cca na 90 % to dle mých zkušeností vyjde. 
Nemyslím, že by v různých značkách byl nějaký zásadní rozdíl, vypadjí všechny víceméně stejně a na stejném prinicpu taky fungují. Já mám kupříkladu tento: ETA Linty 1260. Jedině na co si dejte pozor je, používat odžmolkovač na rovné ploše a svetřík/kabát pěkně vyhlaďte, aby odžmolkovač klouzal „po rovině“. Když byste si nějaký kousek svetru trošku zmáčkli, mohl by vám kousek svetru vtáhnout a poškodit jej.

Odžmolkovač koupíte zhruba v ceně do tří stovek, a zajistíte tím dleší životnost polovině podzimních a zimních kousků v šatníku. Takže za mě je to rozhodně pomocník, kterého stojí za to mít.
Tak ať vám vaše podzimní a zimní kousky slouží! 
Vaše

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account