Letní knížka pro děti od šesti let přináší další dobrodružství sourozenců Lucky, Jendy a Martínka, známých z knížek Čekání na Vánoce a Jaro je tu!.

Tentokrát se s dětmi setkáváme o letních prázdninách, jež tráví u prarodičů na chalupě, kde není nouze o napínavé i veselé zážitky. Lucka se jako zázrakem seznámí s malým pavoučkem, odnese si ho domů a její nový kamarád ji pak provází celé létoZa každou kapitolou děti navíc najdou zábavné úkoly, při kterých si procvičí malování, psaní a počítání. Součástí knihy jsou i vystřihovánky.

Už obal této knihy musí přesvědčit, že tato kniha se bude dětem opravdu líbit. Uvnitř je kniha stejně hezky ilustrovaná jako její obal. Je to kniha na celé léto. A dá se tak i číst – večer před spaním nebo odpoledne v horkých dnech. Kniha obsahuje příběh tří hlavních hrdinů, kteří prožívají prázdniny u babičky a dědy.

V knize kromě samotného příběhového textu je řada úkolů – některé se plní přímo do sešitu, jiné lze aplikovat na prázdninové dny – třeba pozorovat noční oblohu nebo vyřezat špekáčky podle návodu v knize, upéct buchtu. Mnohé části se vztahují k jednotlivým významným dnům v létě (třeba svatá Anna). Text je velmi čtivý a krátký,takže ho dokáží přečíst i prvňáčci.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account