Také sníte o svém krásném a útulném domově?

Představujete si jeho vybavení, listujete časopisy o bydlení a dost možná i sledujete různé reality show o zařizování bytů a domů?
V obchodech vybíráte nábytek, dekorace a bytové doplňky, které se Vám líbí, a přesto se Vám nedaří ze svého bydlení vytvořit domov jako ze žurnálu?
A chcete to změnit?
760501_im_ss19_01-1_1
 
Pokud jste se rozhodli, že je načase svoje stávající bydlení změnit, máme pro Vás na začátek pár zásadních rad, které platí bez ohledu na vybraný styl.
1) Dodržujte sladěnost mezi exteriérem a interiérem.
Zámecký pokoj či chalupářský styl na panelovém sídlišti moc parády neudělá a pokud se Vám to navíc tak úplně nepovede, může jít nakonec o vcelku nevkusnou záležitost.
Mnohem lepší je řídit se prostředím a sladit spolu to, co se sladit dá.
 
2) Ujasněte si nejen styl, do kterého chcete domov ladit, ale také materiály, které budete chtít použít, barevné odstíny, nábytek a jeho rozvržení, textil, světla, tvary – zda budete volit všude oblé tvary nebo naopak ostré rohy, či jiné geometrické tvarování.
Nekombinujte kulatý jídelní stůl, oblé tvary křesel a kulaté taburety, k nimž postavíte čtvercový stolek, nad kterým bude vyset trojúhelníkový lustr.
Zvolte jeden tvar a toho se držte v celém bytě.
 
3) Dekorace, dárkové a upomínkové předměty z dovolených volte opatrně již při samotném nákupu. Raději si vždy ujasněte, kde si doma vystavíte Egyptský svitek, když máte domov zařízený do Francouzského stylu.
Zrovna tak mají své kouzlo mušličky či majáky od moře, ale je dobré si uvědomit, že žijeme ve střední Evropě a moře nemáme za humny, ani že panelák svými stavebními dispozicemi na zámek nepředěláte.
Volte raději památky, které se do Vašeho interiéru dají opatrně začlenit.
 
4) Naplánujte si prostor a jednotlivé místnosti, určete si, kde budou jednotlivé zóny i jak a čím budou odděleny.
Při plánování vnitřního prostoru interiéru musíte mít na paměti nejen praktické využití jednotlivých místností, ale také estetickou stránku věci.
Další věcí je stránka pohodlí a bezpečí, na kterou samozřejmě nelze zapomínat.
 
5) Řiďte se především svými pocity a svým srdcem.
Není třeba dodržovat dobře míněné rady knih a časopisů, designérů i kamarádek. Inspirujte se jimi, zamyslete se nad nimi a třeba je i vyzkoušejte.
Vyhovují-li Vám, pak není co řešit a rozšíříte řady těch, které tyto rady mohou potvrdit jako ideální řešení. Pokud se ale necítíte ve svém novém uspořádání dobře, přetvořte si domov tak, jak to vyhovuje Vám. Nikdo jiný v něm nebude trávit tolik času, jako Vy a Vaše rodina.
 
Skandinávský styl bydlení je oblíbený nejen na severu Evropy | iReceptář.cz
 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account