Včera jsme náhodou zabloudili na zříceninu hradu Zvířetice. Zřícenina hradu nás překvapila svou velikostí. Je opravdu rozsáhlá a moc pěkná. Romanticky se tyčí na nevelkém kopci (cca 250 m.n.m.). Auto jsme zaparkovali ve stejnojmenné vesnici, která prý existovala již před stavbou hradu, a ke zřícenině jsme došli procházkou. 
Zřícenina hradu přestavěného na renesanční zámek leží kousek od města Bakov nad Jizerou. Hned vedle zříceniny stojí hotel s pěkným upraveným parčíkem, kde se můžete posadit na krásné bílé lavičky a kochat se pohledem na zbytky hradu. Na informační tabuli jsme se dočetli, že první zmínky o hradu pocházejí ze 13. století, kdy byl hrad zřejmě založen. Věž hradu je zpoloviny rozbořená, ale lze na ní vylézt po dřevěném schodišti. Je z ní pěkný výhled na zbytky hradu a do okolní krajiny. Uprostřed nádvoří se nachází 42 metrů hluboká studna.
Zřícenina je volně přístupná. Žádné vstupné se neplatí. Na výlet se sem můžete vydat autem, na kole i pěšky. Dětem se tady taky bude líbit. 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account