Andělská Hora jako obec je nedaleko Karlových Varů a my to máme asi 20 km od domova. Rádi jezdíme na zříceninu hradu Andělská hora, kde je údajně velice silná pozitivní energie. Výhledy okolo jsou nádherné.
Když přijela manželky dcera, napadlo mne, že bychom mohli jet večer na západ slunce právě na toto místo. A udělali jsme dobře. Pohledy to byly vskutku fantastické. Jen jsme se rozhlíželi a mlčeli.

Andělská hora (717 m)

První zmínka o hradu Andělská hora, dříve také nazývaném Engelsburg, pochází z roku 1402. Za jeho nejstarší část je považována čtyřhranná věž. Na přelomu 15. a 16. století hrad prošel gotickou přestavbou a zároveň došlo k jeho rozšíření o nové opevnění. Roku 1635 byl objekt dobyt švédským vojskem a v roce 1718 zcela vyhořel. Poté už jen chátral a stal se romantickou zříceninou.
Andělská hora je čedičový kopec u obce Andělská Hora v okrese Karlovy Vary. Hora má nadmořskou výšku 717 metrů a na jejím vrcholku se nachází hradní zřícenina Andělská Hora. Geomorfologicky spadá do oblasti Karlovarská vrchovina, celku Slavkovský les, podcelku Hornoslavkovská vrchovina, okrsku Loketská vrchovina a podokrsku Stanovická vrchovina.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account