Zámek je obklopen rozsáhlými pozemky, na kterých současní majitelé založili a stále ještě zakládají rozmanité typy zahrad. Od roku 1997, počátku rekonstrukce celého areálu, se již podařilo zvelebit velkou část přilehlých prostranství, ale budování a revitalizace dalších pozemků jsou stále živým projektem pro budoucí roky. Zahrady, které v novohradském areálu uvidíte, jsou ideou i dílem současných majitelů.

Francouzská zahrada – je umístěna na předním nádvoří zámku. Rozprostírá se ve třech výškových úrovních.Hlavním rysem francouzské zahrady je osová souměrnost a zcela jasně uměle vytvořená kompozice dřevin a květin, často doplněná sochami či vodními objekty.

Jezírko s pergolou – toto kouzelné místo se nachází uvnitř zadního nádvoří vlevo od zámku. Leknínové jezírko vzniklo na jaře 2015 z nefunkčního, původně pískovcového bazénu. Vodní hladinu dnes zdobí bílé, růžové a fialové lekníny a vodní tráva.  Romantická pergola z umělého pískovce nebyla původně součástí zámecké zahrady, ale vybudovali ji až současní majitelé.

Bílá zahrada – byla založena teprve před pár lety.  Tvoří průchod od leknínového jezírka k vodní kaskádě a do italské zahrady. Jedná se o dlouhý záhon lemující zeď, jež odděluje zadní nádvoří od anglického parku. Jak název napovídá, bílá zahrada je tvořena pouze bílými trvalkami a bíle kvetoucími keři, které se střídají v květu od jara do podzimu.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account