Vyrazili jsme na výlet společně s pár kolegy a jejich třídami. Zvolili jsme Liberec a IQ lLandii. Je to pár let co jsem byla v IQ parku a tak jsme jeli otestovat co IQ Landie přináší. Ráno jsme nasedli do autobusů na celodenní výlet. Počasí bylo strašné lilo, foukalo a byla zima naštěstí park je zastřešen a je v něm teplo.  
 

Na nás i děti čekali čtyři patra zábavy a každý jsme si nalezly to co nás bavilo. Nejen děti ale i všichni dospělí byl naprosto nadšeni. Nejprve nás čekala science show – mladý muž ukazoval neuvěřitelné zázraky vědy, bylo to opravdu skvěle vymyšlené Jednalo se vlastně o základní jednoduché věci, které byly skvěle poddané. Jednalo se vlastně o taková “kouzla”. Nechyběl oheň, prskání, kouření – vše bylo podáno zábavnou formou a vždy byl potřeba nějaký ten dětský asistent. Show byla na cca 30 min což bylo akorát pro jakoukoliv věkovou kategorii.
  
Pak už nás čekaly jednotlivá oddělení a my si mohly všechno možné vyzkoušet, osahat a přijít na to jak to funguje. Celý park pohltil děti a i my jsme vše zkoušely. Všem se moc líbilo když jsme řešily zločin – porovnávání otisků prstů, identikit pachatele, DNA, ověřování která bota patří ke kterému otisku. Když jsme vyřešili mohli jsme odpověď hodit do slosování a dokonce něco vyhrát. Velký úspěch také měla sekce lidského těla. Vyzkoušeli jsme si co naše tělo vlastně umí a dokáže, soutěžili jsme mezi sebou. Stali jsme se chirurgy – drtivá většina pacientů sice nepřežila, ale zábava to byla veliká. Zkoušeli jsme i své smysly, poznaly svůj tlukot srdce a mnoho dalších.

 
No a následně jsme potkali živly hromy, blesky, odliv, příliv, vodní výr, větrný výr – největším úspěchem v této sekci pak byl větrný tunel. Stojí to za vyzkoušení. Navštívili jsme i skvělé planetárium. Všechny nás následně pohltila sekce top secret. Prováděli jsme kontrolu na letišti a hledali, kde mají cestující ukryté předměty, předměty, prohledávali jsme kufry, porovali kulky, zkoušeli jsme vyluštit různé šifry a museli získat pin do tajné sekce – ne každému se to povedlo.

Velkým lákadlem byl vodní svět, kde každý druhý pak vypadl jako vodník. Zráchaní byly od hlavy až k patě. To nadšení ale bylo velké a tak to nikomu moc nevadilo. Stavěli jsme zábrany o sto šest.
 
V místě je jídelna, kde si můžete dát oběd – za cca 130Kč si dáte hlavní chod ( gulášek, svíčková, nějaké ty smaženiny  – sýr, řízek, květák, steak s bramborami a zeleninou) a polévku mi měli výběr ze tří vývar, čočková a tu třetí sem úspěšně zapomněla. Oběd si všichni moc pochvalovali.
 
Nakoupili jsme pár suvenýrů, samoleky do našeho třídního turistického deníku a přemístili jsme se na Ještěd. Naštěstí se během naší návštěvy parku počasí umoudřilo a dělalo se čím dál tím lépe. Nahoru jsme se nechali vyvést lanovkou. Kochali jsme se a výhled opravdu stál zato. Pár fotek, razítek do turistických deníků a čekala nás cesta dolů. Byla sice rozmáčená a do autobusu se vrátilo pár prasátek ale nikomu z nás to nevadilo. Cesta zpět už byla za odměnu s unavenými dětmi koukajících se na pohádku.
 

Výlet stál za to, dětičky byly nadšené, unavené a vyřáděné. Celý park se dětem moc líbil a nejen jim, my jsme byly také naprosto nadšení a užili si spoustu smíchu. Musím výlet naprosto doporučit. Sice po příchodu domů jsem padla za vlast ale stálo to za to.

Tereza

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account