S létem se neodmyslitelně pojí i dovolená. Ať už jste příznivci klidné, nebo naopak aktivní dovolené, Evropa vám nabízí nepřeberné množství krásných míst.
Dovolená u moře je klasika, která se nikdy neomrzí. Vždyť kdo by nemiloval svěží mořský vánek a šumění vln?

Žebříčku letních dovolenkovým destinacím již tradičně vévodí krásné Chorvatsko s temperamentní Itálií. V těsném závěsu jim konkuruje šarmantní Řecko, slunné Španělsko, a oblíbené Turecko.
Chorvatsko
Velkým plusem Chorvatska je jeho dostupnost autem i autobusem, nádherná příroda, čisté moře a příznivé ceny.
Nevýhodou jsou časté dopravní komplikace spojené s přílivem turistů, někdo může za nevýhodu považovat i kamenné pláže a obrovské množství dovolenkářů.
Pokud se chystáte do Chorvatska autem poprvé, TADY si můžete najít užitečné tipy k dopravě.
Na kolik vás vyjde nákup potravit, či jídlo v restauraci zjistíte ZDE.  
Itálie
Za dovolenou v Itálii se přimlouvá především čisté moře, vynikající kuchyně a snadná dostupnost autem, autobusem i letecky.
Nevýhodou jsou pak vyšší ceny a na plážích doslova hlava na hlavě.
Tipy na cestu autem najdete TADY. Letecky se z Prahy, Vídně či Bratislavy do italských přímořských destinací dostanete už od 2 000 tisíc za zpáteční letenku. 
Orientační ceny italských potravit a jídla v restauracích naleznete ZDE.
Řecko
V Řecku najdete písečné i kamenité pláže a krásné moře. Milí a pohostinní lidé umí vykouzlit báječnou atmosféru. Velké množství památek už je pak jen třešničkou na dortu.
Nevýhodou může být nutnost letecké dopravy (krom pevninské části) a trošku zbytečně poskvrněná pověst v souvislosti s uprchlickou krizí.
Letenky do Řecka pořídíte z Prahy, Vídně nebo Bratislavy už od 4 000.  Informace k cestě vlastním autem si můžete přečíst TADY.
Orientační ceny potravin a jídla v restauracích naleznete ZDE.
Španělsko
Španělsko vám nabídne nádherné zářivé pláže, úrodné vnitrozemí, památky i zajímavou kulturu. Velkou výhodou jsou levné letenky z Vídně, které nabízí nízkonákladoví dopravci.
Nevýhodou mohou být vyšší ceny v turistických oblastech.
Do Španělska se nejlevněji dostanete z Vídně a to už od 2 000 korun za zpáteční letenku.
Za kolik ve Španělsku pořídíte základní potraviny a jídlo v restauraci si můžete přečíst TADY.  
Turecko
Nádherné pláže, pohostinnost, skvělé počasí po celou sezónu a nádech exotiky, to vše a mnoho dalšího vám nabídne dovolená v Turecku.
Nespornou nevýhodou je napjatá politická situace, která se však většinou týká pouze jihovýchodu země a hlavního města.
Zpáteční letenky do Turecka pořídíte z Vídně, Bratislavy nebo Prahy už od 5 000 korun.
Průměrné ceny potravin a jídla naleznete TADY
 

Mallorca, Španělsko
Situace ve světě je občas proměnlivá, jako aprílové počasí a každý z nás má na současnou bezpečnost jiný názor. Ale ať už je vaše mínění jakékoliv, nenechte se odradit a naplánujte si krásnou letní dovolenou. Ona ta realita není zase tak černobílá a divoká, jak nám předkládají média.
Vždyť když se například podíváme trošku do historie, také najdeme různá bezpečnostní omezení a politické limity, které nám znemožňovaly volně cestovat tam, kam jsme si přáli.
Ani tehdy, ani dnes nemá smysl podléhat strachu a přijít tak o možnost vychutnat si léto na maximum.
Pokud vás tradiční dovolenkové destinace nelákají, vydejte se na místa, které sice úplně nedominují žebříčkům, jsou však neméně atraktivní.
Malta
Malý ostrůvek ve Středozemním moři vás okouzlí svou atmosférou, množství nádherných památek a průzračně čistým mořem, které je vynikající na šnorchlování a potápění. Velkým plusem jsou levné letenky z Vídně a Bratislavy. Na ostrově se mluví anglicky, takže si zde můžete také skvěle potrénovat jazyk.
Nevýhodou mohou být skalnatá pobřeží a řízení na levé straně vozovky.
Letenky na Maltu koupíte velmi výhodně z Bratislavy a Vídně a to už od 2 000 korun.
Malta je co se týče ceny potravin a jídla v restauracích poněkud dražší zemí. Ceny si můžete porovnat ZDE.  
Maroko
Marocké království se nachází na severozápadě Afriky a nespadá tak mezi Evropské destinace, i přesto je to hojně navštěvovaná oblast. Nádherné rozpálené pláže u Atlantiku v kombinaci s fascinující zemí a orientální pohostinností místních Vás naprosto okouzlí. Navíc z Vídně seženete velmi levné letenky.
Nevýhodou pro někoho může být islámské náboženství, které je však v této zemi velmi benevolentní a otevřené.
Letenky do Maroka teď koupíte výhodně z Bratislavy nebo Vídně a to už od 2 000. 
Maroko vás nevyjde zase tak draho. Ceny si můžete porovnat ZDE
Sardinie
Autonomní ostrovní oblast ve Středozemním moři snoubí nádherné hornaté vnitrozemí s nádherně průzračně mořem v odstínech modré a zelené. Romantické zátoky a písčité či oblázkové pláže ve vás nechají nezapomenutelný dojem. Vynikající italská kuchyně a historické památky už jen dotváří báječnou atmosféru.
Nevýhodou může být nutnost připlutí na ostrov trajektem v případě dopravy vlastním autem. Samozřejmě můžete využít i leteckou dopravu. Nevýhodou mohou být i lehce vyšší ceny.
Pokud se na Sardii chcete vypravit autem, informace si můžete přečíst ZDE
Průměrné ceny potravin na Sardínii jsou k nahlédnutí ZDE
 
Hotel Intecontinental, Malta
 
Je jen na vás, zda se na dovolenou vydáte na vlastní pěst, nebo využijete služeb některé z cestovních kanceláří.
Jako vždy a všude tak i na dovolené platí, že klíčem ke spokojenosti je respektování místních zvyklostí, dodržování základních hygienických návyků (předcházíme tak nejen zažívacím obtížím) a také dodržování běžných bezpečnostních opatření. Klíčová je také informovanost a sledování času odjezdu/odletu, čímž předejdeme zbytečným nepříjemnostem.
Při cestě autem nezapomeňte dát auto na servisní prohlídku, abyste se místo dovolené nemuseli trápit s rozbitým autem. 
Zkontrolujte si už nyní platnost všech dokladů (občanka, pas, řidičák). Není nic horšího než den před dovolou zjistit, že máte průšvih. 🙂
Ceny dopravy, letenek, ale i jídla či ubytování se často odvíjí od sezóny a vašich požadavků. Berte tedy uvedené informace jako orientační, konečná cena vždy bude záviset na Vašich preferencích. 
Věřím, že si svou letní dovolenou vychutnáte a užijete si ji přesně po svém.
 
Šťastnou cestu!
 
Fotografie: pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account