Prvním z našich výletů během našeho pobytu na Šumavě byla obec SRNÍ. Nejvíce času jsme strávili zejména v návštěvnickém centru a u vlčího výběhu. 
NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM SRNÍ – VLČÍ STEZKA, VLČÍ VÝBĚH
 
Auto je možné zaparkovat na placeném parkovišti návštěvnického centra. Při naší návštěvě však bylo parkoviště plné aut, tak jsme zaparkovali u silnice, stejně jako pár dalších návštěvníků. 
Vstup do návštěvnického centra je zdarma, stejně tak vstup na lávku u vlčího výběhu. 
A jen malé upozornění, pejsky si buď nechte doma, nebo musíte počítat s tím, že je budete muset dát do kotce u návštěvnického centra. 
Pokud přijedete v ten správný čas, můžete vyrazit zdarma na komentovanou procházku, kdy vás průvodce seznámí s životem vlků z výběhu v Srní i s životem vlků ve volné přírodě.Nemusíte se dopředu telefonicky objednávat. 
 

Jak je patrné z data a času uvedeného na našich fotkách, my jsme v ten správný čas nedorazili a tak jsme vyrazili lesní naučnou stezkou k výběhu vlků sami.  K výběhu s vlky vede naučný okruh v délce cca 2 km. Své vědomosti si můžete rozšířit u dřevěných naučných tabulí. Nás více zabavil test, který se týká vlků. Některé odpovědi jsme věděli zcela jasně, jindy jsme tipovali a nakonec jsme si správnost odpovědí ověřili až po návratu zpět do návštěvnického centra. 

 😉
Procházka naučným okruhem je velmi příjemná, nemusíte se bát, že by byla fyzicky náročná. 

Stoupání nahoru je pozvolné. 
 
Tak jsem Vám zde umístila malou ukázku otázek a pokud jste na ně zkoušeli odpovědět, jak jste dopadli ? 

Přicházíme k výběhu, lávka je otevřena od 8 do 19 hodin. Na plotu je upozornění, že je tam zákaz vstupu se psy, nesmí se tam jezdit na kole, nesmí se odhazovat odpadky a nesmí se křičet.  To by mělo být automatické, ale i my se bohužel přesvědčili, že co turisté, to jiné chování.

Samozřejmostí také je, že se vlci nesmí ničím krmit. 

Uprostřed lávky je prostor, kde jsou opět informační tabule o vlcích a můžete  si tam sednout a odpočívat. My tam čekali poměrně dlouho. Popravdě to bylo zejména kvůli tomu, že jsme čekali, až odejdou řvoucí návštěvníci, kteří své děti ještě navíc vybízeli, ať hlasitě vyjí a že vlci určitě přijdou 🙁 
 Vlci byli dlouho v dáli a neviděli jsme je. Když už jsme to cca po 25 minutách chtěli vzdát, tak se stal zázrak, vlci postupně seběhli dolů a ukázali se nám. Přišlo mi to jako by to byla vlčí přehlídka. Vždy jeden až dva vlci seběhli níž směrem k nám, aby se pak za chvíli zas vraceli mezi svou smečku. 
 
U návštěvnického centra se malinkaté děti mohou zabavit na hřišti. Ostatní členové výpravy mohou posedět a dát si třeba svačinu. Kdo nemá svačinu vlastní, může si něco koupit v automatu.  
 
 
A co najdete uvnitř návštěvnického centra ? Samozřejmě si zde můžete zakoupit suvenýry. 
Hlavně je tam ale moc pěkná expozice o vlcích -a trochu i o jiných šelmách).
A právě díky této expozici jsme zjistili správné odpovědi na otázky z testu na naučné stezce. 
DALŠÍ INFORMACE O SRNÍ + VÍCE FOTEK PŘÍMO V ČLÁNKU https://nasetipynavylety.blogspot.com/2020/08/srni.html
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account