Den druhý našeho pobytu na Šumavě se nesl ve znamení výletu k Hauswaldské kapli. 
Dostat se k ní lze několika způsoby. My jsme nechali auto zaparkované zdarma na parkovišti Mechov.  Kousek od parkoviště se nachází miniatura původní Hauswaldské kaple a informační tabule. 
 
Kousek od miniatury jsme vyrazili asfaltovou cestou po naučné stezce Vchynickotetovský kanál. Opět vás nečeká žádné strmé stoupání, trasa výletu vede převážně po rovině. Od parkoviště ke kapli je to cca 1,5 km. 
 

Plavební kanál nechali postavit Schwarzenbergové v letech 1799 – 1801. Poslední plavba dřeva kanálem se uskutečnila na jaře roku 1958. 
Od r. 1942 je využíváno 9,5 km původního vodního díla pro účely vodní elektrárny. 
Od roku 1958 je tento kanál zapsán jako kulturní nemovitá památka technického významu. 
Pokud se chcete o zázračných účincích vody u Hauswaldské kaple přesvědčit i vy, tak si tam udělejte výlet. 🙂 
Od kaple jsme se vrátili zpět k rozcestníku Hauswaldská kaple – odb. Tentokrát jsme se ale dali doprava a pokračovali po naučné stezce Vchynickotetovský kanál až k rozcestníku Pod Kostelním vrchem. Tam jsme odbočili doleva po modré turistické značce, přes Staré Srní odkud jsme se dali po silnici směr Srní – Mechov, kde jsme měli nechané auto. 
V Srní si manžel všiml odbočky k dalšímu místu, které známe ze seriálu Policie Modrava – k penzionu a restauraci U ZLATÉHO SRNCE. Taťka si pivo dát nemohl, tak jsem ho ochutnala jen já. Bylo výborné a i když alkohol jinak nepiji, dala jsem si rovnou dvě sklenky. Kája ochutnal své oblíbené boloňské špagety a já utopence. Takže kromě piva mohu pochválit i jejich kuchaře. 

Více fotek, atd: https://nasetipynavylety.blogspot.com/2020/08/hauswaldska-kaple-sumava.html

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account