Lindava, malá obec v českolipském okrese, jen pár kilometrů vzdálená od Cvikova či Nového Boru. Sklárna se nalézá přímo u silnice a nemůžete jí jen tak minout. Upoutá totiž již z dálky skleněnou palmou a dalšími skleněnými artefakty.

Sklárna Lindava je součástí skupiny Ajeto Group. Vedle tradičních výrobků ze skla nabízí svým návštěvníkům také řadu ojedinělých zážitků. V areálu sklárny je neobyčejná sklářská krčma, kde je možné nasát starobylou, ryzí sklářskou atmosféru.

Sklárnu Lindava lze navštívit individuálně, nebo je možné zúčastnit se organizované prohlídky s průvodcem. V rámci individuální prohlídky zájemci mají možnost shlédnout práci zdejších sklářů a podívat se do brusírny, kde je sklo tradiční ruční metodou zdobeno. Prohlídka nezahrnuje žádný odborný výklad a umožňuje v klidu jen sledovat, jak skleněná hmota ožívá a získává podobu předmětu, který člověka těší svou krásou. Protože není časově omezena, je možné práci sklářů a brusičů sledovat v klidu a beze spěchu a získat tak nezapomenutelný zážitek.

Při prohlídce s průvodcem se návštěvníci seznámí s historií i současností sklárny, obeznámí se sklářskou technologií a způsoby tradičního ručního zpracování skla a shlédnout náročnou výrobu skleněných předmětů. Kromě skelné huti zahrnuje návštěva prohlídku brusírny a formárny.

Za poplatek je možné na vlastní kůži zažít, jaké to je být sklářem. V rámci vskutku originálního programu „Vytvoř si sám“ návštěvníci mohou s pomocí sklářské píšťaly a za asistence sklářských mistrů pokusit se vytvořit svůj vlastní skleněný výrobek. Sklářští mistři zájemce obeznámí s potřebnou trochou teorie a zasvětí je do tajemství skleněných kouzel. Po absolvování tohoto programu účastníci obdrží Glejt sklářského tovaryše, který je spolu s výsledkem veškerého snažení pěkným suvenýrem. Tento program je vhodný pro všechny věkové kategorie. Jim všem sklárna Lindava umožní třeba splnit si svůj dávný sen.

Své zážitky poté můžete “vstřebat” u příjemného občerstvení ve stylové Sklářské krčmě Ajeto nacházející se přímo v areálu sklárny. Jako vzpomínku na nevšední zážitky si zde určitě vyberete i skleněný suvenýr od sklářů z Ajeta. Při hezkém počasí si můžete taktéž posedět na nedaleké odpočinkové louce, kde je umístěno i dětské hřiště a můžete pozorovat i život na malém jezírku uprostřed zeleně. Atmosféru místa pak dokreslí další skleněné výrobky, rozmístěné po celé venkovní ploše areálu.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account