183

Vstupní brána do Zahrady Jiřího Trnky. Takto podobně na vás zapůsobí vchod do zahrady Květnice na pražském Petříně. A taková je celá zahrada. Má romantický nádech a pobyt v ní je velice příjemný a uklidňující.

Nachází se na vrcholu pražského Petřína s jediným vchodem z odbočky z Růžového sadu k restauraci Nebozízek. Vznikla pod ohradní zdí petřínského parku v letech 1935- 1937 a v roce 2019 byla kompletně zrevitalizovaná.

Zahrada uzavřená v údolíčku vymezeném hradbami a vysokými stromy na stráni nad Nebozízkem má kouzelnou atmosféru. Svým stylem připomíná typickou anglickou zahradu. Takže ne klasický park, ale spíše komorní soukromá zahrada u starých venkovských anglických domů. Je chráněna před očima veřejnosti a pobyt v ní svádí ke chvílím snění a k romatické náladě.

Pro milovníky květin učiněný ráj na zemi. Barevný ohňostroj květů rododendronů a azalek, pivoňky a kosatce, na podzim zase astry. Výběr květin je velice pestrý a v této zahradě se můžete procházet každý den až do konce října. Kromě noci, na noc se zavírá.

 

Tagy:

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account