106

Osada Malinska se stala na týden naším domovem při jedné z dovolených v Chortvatsku. Ubytovaní jsme byli v soukromí, v moc pěkném řadovém domečku s výhledem na moře.

Malinska je vesnice a známé přímořské letovisko v Chorvatsku v Přímořsko-gorskokotarské župě. Je střediskem opčiny Malinska-Dubašnica a jednou z mnoha vesnic tvořící sídlo Dubašnica. Nachází se na ostrově Krku, asi 40 km od Rijeky. V roce 2011 zde žilo celkem 965 obyvatel.

Malinska kdysi bývala rybářský přístav, dnes je vyhledávané letovisko v široké zátoce na severozápadním pobřeží ostrova Krku, obklopené zelení borových lesů. Návštěvníkům nabízí příjemné pláže, zábavní a kulturní akce, sport a procházky do okolí.

Nejvýznamnější památkou je zřejmě více než 500 let starý františkánský klášter v části městečka zvané Porat. Tento klášter, zasvěcený sv. Máří Magdaleně, si získal proslulost svým rozměrným obrazem benátských malířů Girolama a Franceska da Santacroce, kteří působili v 16. stol. právě na východním pobřeží Jadranu. Obraz je na oltáři pozdně gotického klášterního kostela.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account