Vánoce se pomaloučku blíží a určitě se i vy na ně těšíte. Začne opět milovaný i nenáviděný vánoční shon plný sváteční atmosféry, nákupů, pečení cukroví a návštěvy vánočních trhů. Teď se podíváme na ty největší vánoční trhy, které se nacházejí v Česku, tedy v Praze.
 
Trhy na Staroměstském náměstí
Největší vánoční trhy začínají v sobotu 1. prosince 2018 a skončí 6. ledna 2019. Tak jako každý rok se můžete podívat na desítky stánků, kde naleznete nejen dárky, dekoraci, porcelán, ale také občerstvení, trdelníky, perníčky, cukroví atd. Vybere si tam určitě každý.
Navíc uprostřed náměstí bude postaven vysoký strom, který bude svítit a vytvářet tradiční atmosféru. Také bude připraven kulturní program pro malé i velké. Určitě se na tyto trhy zajděte podívat. Otevřeno bude každý den od 10:00 do 22:00, stánky s občerstvením až do 24:00.
 


 
Trhy na Václavském náměstí
Na Václavském náměstí trhy začínají také 1. prosince a ukončeny budou až 6. ledna následujícího roku. Čekají tam na vás stánky se zajímavým vánočním sortimentem, občerstvením a kulturním programem. Otevřeno bude každý den od 10:00 do 22:00, některé stánky s občerstvením budou mít otevřeno až do 24:00.
Brněnské Vánoce – náměstí Svobody
Vánoční trhy na náměstí Svobody začínají 23.11.2018 a končí 23.12.2018. Gastro stánky budou mít otevřeno až do 28.12.2018. Již první den můžete navštívit stánky, slavnostní zahájení je tradičně naplánováno až na odpoledne. Denně bude otevřeno od 9:00 do 21:45.
Adventní Retz s průvodem čertů – letos 8. prosince
Pravý poklad městečko Retz ukrývá pod zemí. Nachází se tam čtyři patra hluboký a 20 km dlouhý podzemní labyrint vinných sklípků. Celková délka podzemních chodeb je delší než celá pozemní silniční síť města. Ve sklepení jsou k vidění historické předměty, sudy, sošky a také archiv vín. Prohlídka sklepení končí ve vinotéce, kde můžete retzské víno také ochutnat. Po prohlídce vinných sklepů doporučujeme zajít na zdejší vánoční trhy a ochutnat místní pečené kaštany, svařené víno a výborné vánoční cukroví. Odpoledne je věnováno jednomu z největších průvodů rakouských čertů – Krampusů vánočním městem. Strašidelné masky, řinčení řetězů, hlasitá hudba bude nezapomenutelným zážitkem nejen pro děti, ale i pro dospělé.
 


 
https://vanoce-silvestr.cz/vanocni-trhy/praha/
https://vanoce-silvestr.cz/vanocni-trhy/brno/
https://www.frcime.cz/vikendovky/pruvod-certu-v-retz-s-koupanim-v-laa?term=156
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account