O prodlouženém červencovém víkendu se v Plzni a okolí nudit nebudete. Vstupenky na Divadelní léto pod plzeňským nebem na premiérové představení Cyrana s Michalem Dlouhým už jsou bohužel vyprodané, nicméně od středečního večera až do neděle si můžete vybírat z bohaté nabídky akcí, projít se městem v rámci večerních tematických prohlídek nebo vyrazit na některou z výstav ke 100. výročí vzniku Československa.
Už ve čtvrtek začíná Léto v Prazdroji
Letní večery si dosyta užijete v areálu Plzeňského Prazdroje, který i letos připravil sérii letních koncertů a filmových představení. Čtvrteční koncerty zdarma na nádvoří pivovaru odstartuje vystoupení skupiny Yo Yo band. Pátky od 21:30 hodin budou patřit filmovým zážitkům u zahradního pavilonu Formanka. Za 100 korun na vás čeká nejen skvělá podívaná, ale i welcome drink. Jako první na programu bude tento pátek kultovní snímek Quentina Tarantina Pulp Fiction.
Sobotní večerní tematické prohlídky
Netradiční zážitek nabízejí přes celé léto večerní tematické prohlídky. S průvodcem v kostýmu poznáte Plzeň trochu jinak. Buď se můžete vydat na procházku zaměřenou na plzeňské báje a pověsti, která se líbí hlavně dětem, anebo se můžete projít Plzní za první republiky a zjistit, jak se v té době v Plzni žilo. Prohlídky se konají v sobotu od 18 a 19:30 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru anebo online.
Výstavy k výročí založení republiky
Oslavy 100 let Československa v DEPO2015 momentálně nabízejí hned dvě zajímavé expozice. Výstava 100py: Sto let republiky očima pěti generací je bohužel krátkodobě kvůli drobným stavebním úpravám uzavřena. Až do 12. července zde můžete zdarma navštívit audiovizuální výstavu Má vlast – zblízka a nahlas. Velkoformátové projekční plochy doplněné o špičkový zvuk slibují, že zažijete Smetanovu Vltavu v podání České filharmonie úplně jinak, než jste byli zvyklí. Tematické výstavy nabízejí také Západočeská galerie a Západočeské muzeum. Například v Masných krámech můžete navštívit výstavu Anatomie skoku do prázdna věnovanou Pražskému jaru a následujícím srpnovým událostem.
Křimické kulturní léto
Zámecký park křimického zámku nabízí přes léto bohatý kulturní program. Ve středu, čtvrtek i pátek se sem můžete vydat za letním kinem. Promítat se budou snímky Tátova volha, Čertoviny a Dvě nevěsty a jedna svatba. V areálu U Mže se pak v sobotu koná Rock fest Křimice, na kterém vystoupí Michal Šindelář a kapela X- Cover. Do Křimic, které proslavilo křimické zelí, se z centra Plzně dostanete snadno autobusem č. 35 (ze zastávky Mrakodrap nebo U Práce) nebo 41 (ze zastávek Sady Pětatřicátníků nebo CAN, Husova).
Objevte prvotřídní architekturu Loosových interiérů
Bytové interiéry navržené Adolfem Loosem pro rodiny průmyslníků v období první republiky patří právem k architektonickým skvostům té doby. Aktuálně si můžete prohlédnout tři doposud zrekonstruované interiéry na dvou prohlídkových trasách, a to v pátek, sobotu a neděli v předem stanovaných časech. Vstupenky si rezervujte předem na www.adolfloosplzen.cz nebo v Turistickém informačním centru.
Farmářské trhy
Na náměstí Republiky se pravidelně každou sobotu konají farmářské trhy. Najdete je v prostoru mezi radnicí a katedrálou mezi osmou ranní a polednem. U stánků místních farmářů a výrobců potravin můžete vybírat z pestré nabídky čerstvého masa a uzenin, křupavého pečiva, sezonního ovoce a zeleniny, domácích mléčných výrobků a nejrůznějších dobrot. Rozhodně neprohloupíte, pokud si na trhu dáte snídani či svačinku, zaručeně si pochutnáte.
Tip na výlet do regionu: Letní barokní festival
Barokní skvosty Plzeňského kraje poznáte docela jinak díky Letnímu baroknímu festivalu. Památky ozvláštní dobové kulturní akce plné hudby, divadla nebo gastronomie. Na nadcházející prodloužený víkend pro vás máme hned několik zajímavých tipů na akce tentokrát na Nepomucku. Už ve středu 4. července nabídne zajímavý hudební zážitek koncert operní pěvkyně Gabriely Beňačkové v kostele v Zelené hoře u Nepomuku. O den později se můžete zaposlouchat do klasických, filmových a muzikálových melodií Mariana Vojtka a Michaely Gemrotové za doprovodu smyčcového kvarteta v zámku ve Spáleném Poříčí. V pátek 6. července se můžete vydat na koncert do kostela sv. Jana Nepomuckého v Nových Mitrovicích. V sobotu 7. července láká festival na barokní odpoledne ve Svatojánském muzeu v Nepomuku a na Procházky uměním v Nečtinech. V neděli můžete barokní víkend zakončit koncertem v kostele sv. Jakuba v Nepomuku.
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account