O víkendu jsem si udělali výlet do Prahy. Měla jsem mít totiž ten víkend noční strašidelný les v Ďáblickém háji, který jsme nakonec nerealizovali, ale ubytování už bylo zajištěné, nešlo zrušit, tak jsme se do Prahy vypravili s celou rodinou na výlety.
První den jsem vyrazili na Okoř. Chtěli jsme tam totiž umístit podzimní hru pro ty, kdo nám poslali fotky z her, které můžeme umístit na náš web.
Zaparkovali jsme u rozcestníku Kováry – viadukt. Sice tam není žádné parkoviště, ale je tam docela dost místa vedle cesty, takže se tam auto dá nechat. Ale když se rozhodnete jet autem, tak počítejte s tím, že zpátky budete muset po svých, protože autobus mezi Kováry a Okoří nejezdí a pokud byste chtěli jet zpátky vlakem, musíte 2 km po cestě do obce Noutonice.
Takže je lepší nechat auto v Praze, dojet do Kovár cyklohráčkem http://www.cd.cz/assets/volny-cas/cyklohracek/ke-stazeni/cyklohracek-2016—plakat.pdf a zpátky z Okoře se dostanete do Prahy MHD č. 350 směrem Dejvická.
My tedy vyrazili po červené směr Okoř. Hned na začátku nesmíte minout po pravé ruce tůň, jejíž hráz tvoří jen nasypané kamení. Světe div se, ale když jsme šli zpátky, tak tam nějaký člověk lovil ryby. No, my tedy nevíme, zda opravdu nějaké ulovil, ale vlasce měl ve vodě  Až se bude zelená odbočovat, dejte se po ní doprava cca. 50 m. Dostanete se k potoku k naučné ceduli. Potok se synovi líbil proto, že na první pohled vypadal, jako by přes něj nevedl most a my museli brodit. Ale až na druhý pohled najdete ceduli, že most je hned vedle 🙂
Pak se vraťte na červenou turistickou značku a pokračujte až ke kolejím. Pokud máte s sebou pejsky, nemusíte se bát: vlak tu jezdí jen 4x denně. Dejte se podél kolejí doleva. Teď to bude trošku nudné, podél cesty vpravo jsou koleje a vlevo samé křoví. Ale za chvíli dojdete k prvním domkům a ty už za pohled stojí  Až budete asi v půlce cesty, tak těsně před rozcestím Nový Mlýn můžete posvačit nebo poobědvat v krytém přístřešku. A pak už to začíná být zajímavější :-). Kluky, ale i holky, určitě zaujme veliký kamenný viadukt, pod  kterým teče potůček. Kdo se nebojí a přeskáče ho po kamenech na druhou stranu, může najít na protější stěně lano, u kterého si 8letý syn vydržel hrát snad půl hodiny  A kdo loví kešky, tak ať si ji tady nezapomene odlovit 🙂

Pak se pokračuje kolem Nového Mlýna dál. Určitě si prohlédněte jeho zahradu, je opravdu úžasná! Je tu spoustu kamenných prvků, rybníčků, udržovaný trávníček….

No a kousek za Novým Mlýnem najdete speciální most. Fotka myslím mluví za všechno 🙂

A teď už pomalu můžete začít ladit tu známou písničku. Za chvíli začínají první chaty. Jenže do romantiky dřívějších dob už tyhle osady mají hooodně daleko: trempové se tu usadili, postavili si tu chaty se základy, jezdí tu auta, je tu spoustu popelnic, spoustu cestiček a různých „děl“ je tu neudržovaných… nicméně dívat se na to dá 🙂
A pak už na Vás čeká poslední lesík s dětským hřištěm a už na Vás skrz stromy pokukuje hrad Okoř. Hrad stojí za prohlídku a pak za odměnu můžete navštívit cukrárnu pod hradem nebo pokud máte hlad, tak jednu z restaurací. Jestli máte s sebou i malé děti, tak ty jistě potěší kolotoč a řetízák na louce pod hradem. Pokud máte ještě čas, podívejte se na rybník (po modré doleva). Těsně u břehu se dají spatřit kapříci.
A pak už na Vás čeká bus č. 350 a jede se domů 
www.kouzelny-svet-skritku.cz 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account