Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích je tak krásné místo, že jsme se sem po roce opět moc rádi vrátili. Při procházce zahradou, kde se pěstuje řada rostlin, se dozvíte, že pěstitelé se nechali inspirovat středověkou abatyší sv. Hildegardou. Již ve své době prosazovala zdravý způsob života s bylinkami v klášteře v Ebingenu, který založila. A byla vizionářkou, kterou se zdejší milovníci bylinek snaží následovat. Pěstují tu nejen bylinky, které měla abatyše ráda. Třeba pelyněk, mateřídoušku, levanduli, dobromysl, šalvěj, yzop a další. S vůněmi se ponoříte do zahrady aromaterapeutické, či okrasné s odpočinkovou zónou nebo zavítáte do dětského naučného koutku. A hodně ze všeho i ochutnáte.

V areálu můžete vystoupat na Vyhlídku na výsluní. Je instalována ve výšce 245 m n.m. Pokochejte se pěknými místy Čejkovic a jejich okolím. Dohlédnete na nejvyšší vrch Pavlovských vrchů Děvín. Uvidíte Chřiby, Bílé Karpaty, Velkou Javořinu, Velký Lopeník. Za pěkného počasí jsou vidět Alpy nebo Malé Karpaty. Můžete využít i služby fotopointu a odvézt si snímek na památku.

U vyhlídkového místa je k vidění extenzivní střešní zahrada pro medonosné včelky. Je osázena sukulenty – rozchodníkem a netřeskem. Zadržuje srážkovou vodu a ochlazuje skladové prostory.

V okrasné zahradě je bezbariérové posezení, ve kterém je samoobslužný zdroj pitné vody formou konviček. V areálu však najdete hlavně cukrárnu, kavárnu i čajovnu. Na slunečním čajovém baru můžete vyzkoušet některý ze široké škály čajů. Určitě vás nalákají originální zákusky, zmrzlina ze sezonního ovoce, nebo třeba limonády z biosirupů. Podají vám tu i výbornou kávu z kávových třešní vypěstovaných ve stínu deštných pralesů Nikaraguy.

Součástí zahrady sv. Hildegardy je naučný koutek. Můžete si v něm s dětmi třeba zahrát pexeso, projít si bosi nášlapnou stezkou. Zábavnou formou se děti naučí ledacos o přírodě i bylinkách samotných. Mohou dokonce usednout za volant traktorku a zalévat bylinky. Koutek je rozdělen do několika zahrad. 

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account