Lesnícky skanzen – Vydrovská dolina – Čierny Balog
 
Jsou prostě někdy místa, která ve Vás zanechají určitou pozitivní stopu, a vy si v duchu přejete, abyste se na to místo v životě ještě někdy vrátili.
Jedno z těchto míst je i lesnický skanzen Vydrovská Dolina – Čierny Balog. Tam jsme zavítali v loňském roce, během našeho 4 denního pobytu na Slovensku (oblast Horehronie). Strašně se nám tam líbilo. Hravou formou se děti a vlastně i dospělí seznamují s tím, co to vlastně les je a vším možným souvisejícím a zejména ochranou přírody, kterou nelze brát v dnešní době na lehkou váhu.
Lesnickým skanzenem projíždí i Čiernohorská železnička, což byl pro Káju veliký zážitek, on má vláčky moc rád. Naší nástupní zastávkou byla ta s názvem Lesnicky skanzen – vstup, kde se zakoupí rovněž vstupenky do celého areálu. Jeli jsme na konečnou a zpátky.
Poté jsme se vydali křížem krážem, cestou necestou napříč celým skanzenem a seznamovali se s lesem. Káju určitě nadchly i vystavená vozidla, která v dnešní a dávné době, pomáhají při práci v lese. Velmi milým a zábavným zpestřením byla stezka bosou nohou. 
Co v nás dospělých asi vždy zanechá stopu, tak to byl symbolický cintorín pro oběti „hor“ – pracovníků v lese. Navždy jim zpívají lesy, jak je tam psáno….
 
Pokud budete plánovat cestu na Slovensko a budete někde poblíž, tak se tam určitě zastavte.
  
http://www.lesy.sk/showdoc.do?docid=727
http://www.chz.sk/

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account