Poslední rozhlednu, kterou jsme stihli o naší dovolené na jihu Moravy navštívit byla tato nedaleko Velkých Pavlovic. Vzhledem k tomu, že jsme po celodenním putování byli již docela unaveni, přišlo více jak vhod, že se autem dalo zajet až pod samotnou rozhlednu.

Rozhledna vysoká téměř 19 metrů, která vypadá jako keřík vinné révy, nabízí úžasné výhledy do okolí. Doj(e)dete k ní pohodovou cestou mezi vinohrady, vinařskou tratí Nadzahrady, odbočkou ze silnice spojující vinařské obce Velké Pavlovice a Bořetice. 

Nahoru vystoupáte po ocelovém vřetenovém schodišti, které má 75 schodů do výšky 15 metrů. Odtud pohled na vinařské obce Modrých hor i Lednicko-valtický areál. Můžete si navzájem zamávat s návštěvníky rozhledny na Kraví Hoře u Bořetic, tu lze odtud také dobře vidět. Směrem na západ vidíte Velké Pavlovice a za nimi Mušovská jezera. Dohlédnete až k našim sousedům – do slovenské Senice nebo rakouské Vídně. Se správnou orientací vám pomůžou panoramatické mapy.

Zmohl vás výstup? Zasloužíte si vzpruhu u dvou staveb stylizovaných do podoby typických jihomoravských vinných sklípků. Skrývají kiosek s drobným občerstvením, prodejnu suvenýrů a razítkovací místo. Prostě dokonalé zázemí pro skvělý výlet.

Rozhledna je zdarma volně přístupná po celý rok.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account