“A v Lesní baru, už jste byli?”
Takto se nás ptali naši majitelé penzionu, kde jsme byli ubytovaní.
Už jsem o Lesním baru slyšela, ale nebyli jsme tam.
„Tak to musíte jít, jinak jako byste v Jeseníkách vůbec nebyli“, řekl nám pan Petr.
 
A tak jsme na sobotní ráno objednali pěkné počasí a naplánovali cca 2 km cestu za tímto jedinečným unikátem v naší republice.
Lesní bar je samoobslužný bar, nacházející se v obci Lipová – lázně, v části Horní Lipová. Vydejte se po turistické cestě z Horní Lipové směr k vrcholu Smrk (hraniční hora, 1125 m. n. m) a po cca 2km narazíte na náš Lesní bar! Toto jsme se dočetli na netu…
Lesní bar slouží cyklistům a turistům k osvěžení a občerstvení po náročné cestě krásnou krajinou. 
5-66.jpg
Základní Lesní bar je vybaven množstvím posezení, ohništěm a speciálními žlaby, kde je možné osvěžit se pramenitou vodou, či nápoji, které jsou zde k dispozici. Připravit si zde můžete kávu i čaj a k občerstvení jsou zde k dispozici drobné pochutiny. My jsme si koupili špekáčky, které jsme si opekli na připraveném ohništi. K tomu jsme si vybrali dobře vychlazené pití a necelou hodinku jsme si v LB odpočinuli. Za tu dobu sem přišlo mnoho dalších návštěvníků, a to i rodiče s kočárky nebo starší lidé s holemi.
8-54.jpg
Poté jsme si ještě koupili pohled Lesního baru, magnetku a peníze za toto i za špekáčky a pití vhodili do vestavěné pokladničky. Doufám, že takto učinili všichni hosté.
lesni-bar-2.jpg
V okolí Lesního baru se staráme o přírodu, správně třídíme…
7-59.jpg
Špekáčky byly výborné a my se vydali na cestu zpět, kde jsme na Zaječí stezce nezapomněli obejmout zdejší buky a nabrat si z nich energii.
Cesta lesem kolem bystřiny neměla chybu.
6-61.jpg
Na konci Horní Lipové jsme došli k železničnímu mostu tratě Jeseník – Ramzová.  Úsek trati z Ostružné do Ramzové je nevýše položená část železnice v republice a má i nejprudší stoupání.
most-4.jpg

Posléze jsme již brzy došli k autu, ale na Lesní bar budeme rádi a dlouho vzpomínat. Když jsem o něm četla v knize Marcely Mlynářové, vůbec mě nenapadlo, že tam budu i osobně 🙂

 

Hudlenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account