Hrad opředený mnoha zajímavostmi a proslulý díky svému staviteli Karlštejn. Myslím si, že je jen pár lidí, kteří tento skvost architektury nenavštívil. My jsme tento výlet už také konečně podnikly, bohužel vybrali jsme si dobu pro vstup do hradu a na prohlídku zcela nevhodnou. By lo tam lidí, že by to bylo na tři dny. Tak jsme hrad obhlédli okolo a vydali se zpět. Ale bylo hezké počasí tak jsme pokračovali dál na Srbsko a BEROUN.
Základní kámen nejvýznamnějšího a bezesporu nejznámějšího českého hradu byl položen římským císařem a českým králem Karlem IV. roku 1348 mimo jiné za účelem uložení korunovačních klenotů a svatých ostatků. Dnešní podoba je výsledkem zásadní přestavby v letech 1887-99, která ve snaze vrátit hradu gotický vzhled setřela do značné míry i prvky předchozích slohů.
Jednou z nejvzácnějších částí Karlštejna je kaple sv. Kříže – místo uložení korunovačních klenotů a svatých ostatků. Pozlacená klenba spolu se 127 deskovými obrazy mistra Theodorika vytváří jeden z nejzachovalejších gotických interiérů na světě.
Pro návštěvu si můžete zvolit některý ze 3 prohlídkových okruhů, které vás provedou soukromými i reprezentačními komnatami Karla IV., Mariánskou nebo Velkou věží, Hradním lapidáriem a také zmiňovanou kaplí sv. Kříže.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account