Brno, naše druhé největší město, které v sobě ukrývá mnoho zajímavých míst a kulturních památek. Historické královské město láká turisty od nepaměti a můžeme být právem pyšní, že jej máme. A protože se blíží prázdniny, čas výletů a dovolených, můžete vyrazit s rodinou nebo přáteli třeba sem. A nuda tady rozhodně není. Připravila jsem si pro vás tři zajímavá místa, která rozhodně stojí za návštěvu.
Restaurace Sunset – výtečná kuchyně i překrásný výhled
My Češi jsme zkrátka gurmáni a milujeme dobré jídlo na příjemném místě, kde můžeme posedět a kochat se krásnou krajinou. Přesně to nabízí Sunset restaurace Brno , která se nachází v centru města. Tato nekuřácká restaurace disponuje venkovní terasou, jež se rozprostírá na střeše IBC centra. Návštěvníkům se nabízí jedinečný výhled na historické centrum města a celé panorama Brna.
Toto místo je často vyhledáváno zamilovanými páry, pořádají se zde svatební hostiny, oslavy narozenin či výročí. A hlavně zde budete mít skutečně jedinečný gurmánský zážitek. Doporučujeme zajít si sem po dlouhém a náročném dni, kdy zde při západu slunce grilují pokrmy z menu. Krásně si odpočinete a navíc se skvěle najíte. Užijte si léto na maximum. A grilování k tomu rozhodně patří. Sunset je vyhlášená restaurace v Brně.
Kostnice u sv. Jakuba – objevte unikátní prostory v Brně
Dobré jídlo a příjemné posezení je základ, nicméně léto přímo vybízí k návštěvám různých míst. Je to čas výletů a dovolených. Pokud hledáte zajímavé místo v Brně, které jste dosud neprobádali, můžete vyrazit s rodinou do Kostnice u sv. Jakuba. Kostnice se veřejnosti poprvé otevřela v roce 2012 a hned si získala mnoho příznivců.
Tyto podzemní prostory byly objeveny na počátku tohoto tisíciletí. Z antropologických objevů bylo zjištěno, že zde byli pochováni lidé, kteří ve středověku podlehli moru nebo choleře či padli ve válce. Na prohlídku můžete vyrazit kdykoliv během roku, avšak právě v letních měsících je zájem turistů největší. Proto je vhodné si udělat předem rezervaci.
Hrad Špilberk – významná dominanta Brna
Paříte mezi milovníky památek a přemýšlíte, na jaký hrad či zámek v Brně vyrazit? Tak my určitě doporučujeme Špilberk.  Původně byl postaven jako královských hrad ve 13. století. V roce 1645 byl přestavěn na barokní pevnost a později sloužil jako žalář a kasárna. Teprve v 60. letech minulého století byl prohlášen za národní kulturní památku. Na hradě sídlí Muzeum města Brna a návštěvníci si tak mohou prohlédnout řadu zajímavých výstav a expozic.
A co vás zde čeká a nemine? Až 10 stálých expozic, které jsou věnovány historii města Brna. Vyjma toho se můžete kochat nádherným výhledem z hradní věže a také si poslechnout zvonkohru, která se ozývá každou hodinu příjemnou hudbou. Zkrátka zažít pohodový den a dozvědět se mnoho zajímavostí z minulosti města Brna.  A pak samozřejmě můžete opět vyrazit do příjemné restaurace v Brně Sunset.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account