Jáchymov, lázeňské městečko, leží na severozápadním okraji Čech a je součástí Karlovarského kraje. Město je na silničním tahu spojujícím severní oblast západních Čech se Spolkovou republikou Německo, a je právem nazýváno bránou Krušných hor. Město prvních radonových lázní s bohatou hornickou minulostí (stříbro, tolary, uran) nabízí vhodné podmínky pro pěší i cykloturistiku a zimní sporty. Malebné přírodní okolí má zázemí pro individuální, rodinnou a skupinovou rekreaci (školy v přírodě, ozdravné pobyty, poznávací zájezdy).
Historické památky a památky na hornickou minulost:
Královská mincovna – dnes slouží jako muzeum, kostel sv. Jáchyma – pozdně gotická stavba, měšťanské domy na náměstí – zajímavé kamenné portály z období rozkvětu města v 16. století, renesanční budova radnice – současné době sídlo Městského úřadu a knihovny, zbytky Šlikovského hradu Freudenstein – v jeho sklepení snad byly prováděny prvé pokusné ražby stříbrných mincí – později proslulých tolarů.
Jáchymov leží na úpatí hory Klínovce, oblíbeného lyžařského a rekreačního areálu, a tudíž je vyhledáván milovníky zimních sportů:
Lyžování – v katastru Jáchymova je několik vleků. Jáchymovská sjezdovka je dlouhá 700 metrů, má převýšení 200 metrů, je značená jako černá, tj. nejvyšší stupeň obtížnosti. Na ni navazují sjezdovka červená, která je o něco méně obtížná a sjezdovka turistická, která nemá přiřazený obtížnostní stupeň, takže je vhodná i pro začátečníky.
Běžecké trasy – Náhorní plošina na východ i na západ od Klínovce je ideálním terénem pro zimní turistiku a vyznavače bílé stopy. V okolí města je několik běžeckých tratí, které jsou upravovány. Lze využít některé trasy letní turistiky, nebo se napojit na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu.
Město Jáchymov | Ubytování Vila Jáchymov
 
Jáchymov
Registr komunálních symbolů

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account