Když jsme byli na dovolené v Jeseníkách, jeden z plánů na naše výlety bylo navštívit naši kamarádku Alenku, která bydlí kousek od Uničova. Po velmi příjemné návštěvě jsme na zpáteční cestě do Jeseníku jsme navštívili krásný hrad Sovinec. Zrovna ho opravovali a tak jsme měli prohlídku dost omezenou.
Gotický hrad založili bratři Pavel a Vok ze Sovince před rokem 1332. Na přelomu 15. a 16. století byl rozšířen vnitřní palác a postaveny hospodářské budovy. Po roce 1543 nechali páni z Boskovic hrad renesančně upravit. Z této doby pochází např. polygonální bašta Remter nebo opevnění zvané Kočičí hlava.
Teprve dobytí hradu Dány v roce 1626 dalo podnět k vybudování nejrozsáhlejšího systému opevnění u nás. Navzdory tomu byl ale v roce 1643 znovu obsazen a poničen Švédy.
V letech 1623-1939 vlastnil hrad Řád německých rytířů. Během 2. světové války obsadil hrad wehrmacht a do roku 1942 zde byl zajatecký tábor pro francouzské důstojníky. Na konci 2. světové války hrad vyhořel. V roce 1951 začala jeho pozvolná rekonstrukce.
Během návštěvy si prohlédnete nejstarší části hradu i s vyhlídkovou věží. V jednotlivých částech se nacházejí expozice a výstavy. Také se zde konají kulturní akce – šermířská a divadelní vystoupení a jarmarky.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account