V souvislosti s otevřením italských hranic pro turisty dne 3. června 2020 obnovují své služby pro návštěvníky i horské farmy pod značkou Roter Hahn. V rámci postupného uvolňování karanténních opatření ve většině evropských zemí mohou turisté z České republiky* opět navštívit svá oblíbená místa uprostřed překrásných jihotyrolských hor.
 
Ubytování v kterékoliv z 1 700 farem splňuje přísná hygienická opatření, kterými značka Roter Hahn dále upřesnila obecně závazné hygienické předpisy aktuálně platné v Itálii. Velkou výhodou z hlediska zdravotní bezpečnosti je fakt, že ubytování na těchto rodinných farmách je omezeno maximálním počtem pěti apartmánů, pěti nebo osmi pokoji. Z toho vyplývá trvale nízký počet hostů, a to i v průběhu turistické sezóny. Farmy se nacházejí na klidných místech uprostřed přírody, daleko od měst či přelidněných aglomerací. Na rozdíl od hotelů sem nepřichází žádný externí personál, všechny potřebné služby zajišťuje rodina farmáře. Klid, pohodu a bezpečí hostů tak vůbec nic neruší. Návštěvníci si tak mohou konečně vydechnout po stresujícím období, které v posledních měsících prožili téměř všichni lidé v celé Evropě.
 
Farmáři jsou na celou situaci velice dobře připraveni. Aby bylo zabráněno shromažďování většího počtu osob, je možné snídani zanést až před dveře samotného pokoje nebo apartmánu. Vzhledem k výborné kvalitě domácích produktů jako je máslo, vejce, mléko, jogurt, chleba a v neposlední řadě ovoce a zeleniny není potřeba navštěvovat prodejnu potravin.  Na dodržování hygienických pravidel dohlíží farmáři i při letních aktivitách, které hostům nabízejí. Jako je například vaření, řezbářství, kutilství nebo výlety v koňském sedle. Tyto akce budou organizovány pouze na vyžádání. Vstup do stájí bude prováděn za přísného respektování vzdálenosti dvou metrů mezi přítomnými lidmi.
 
Díky těmto pravidlům hosté stráví pobyt na farmě s klidným vědomím, že se mohou volně a bezpečně pohybovat v nádherném prostředí s krásnou přírodou a impozantními horami. V údolích se zelenými loukami, přírodními jezery a vonícími lesy, pod modrou oblohou zalitou sluncem.
 
Dovolená na horské farmě Roter Hahn je skvělou volbou pro uklidňující a relaxační dovolenou. Je natolik odlišná od běžné masové turistiky, že může být přesně tím osvěžujícím zážitkem, který po nedávném těžkém období všichni potřebujeme. Pokud jde o konkrétní lokality je z čeho vybírat. Přehled farem se značkou Roter Hahn nejdete na webových stránkách: https://www.roterhahn.cz/.
 
– Farma Bio-Hof Unterschweig se nachází v nadmořské výšce 1 750 m v odlehlém a málo frekventovaném údolí Jižního Tyrolska, Val d’Ultimo. Dovolená v jednom ze 4 apartmánů nabídne nejen úžasný pohled z nejvýše položeného horského statku, ale i možnost ochutnat sýry z místní mléčné farmy. https://www.roterhahn.cz/cz/dovolena-na-statku-v-jiznim-tyrolsku/apartmany-a-pokoje/dovolena-na-statku-detail/bio-hof-unterschweig-ulten+3461.html
 
– Farma Obergruberhof v Chiusa má nádherný panoramatický výhled na Dolomity a nachází se v nadmořské výšce 1 500 metrů. Farmář Hannes zde nabízí svým hostům mimořádný zážitek v podobě sledování divokých zvířat.
https://www.roterhahn.cz/cz/dovolena-na-statku-v-jiznim-tyrolsku/apartmany-a-pokoje/dovolena-na-statku-detail/obergruberhof-klausen+4553.html
 
 
* Pro návrat do České republiky aktuálně platí pravidla stanovená českým ministerstvem zahraničních věcí https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_a_konzularni_informace/pravidla_ohledne_cestovani_do_a_z_italie.html
 
_______________________________________________________________________
O značce kvality Roter Hahn:
Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1998. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1 700 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness. Kromě možnosti zblízka se seznámit se životem na zemědělském statku a ochutnat vynikající domácí speciality – čerstvé mléko, sýry, džusy, chléb a mnoho dalších pochoutek – jsou farmy skvělým výchozím bodem pro poznávání okolí a nabízejí nespočet možností trávení volného času. Návštěvníci si mohou vybrat od turistiky přes silniční i horskou cyklistiku až po sjezdové a běžecké lyžování a další outdoorové sporty. Ubytování pak zajišťují přímo rodiny farmářů, které nejlépe vědí, jak svým hostům připravit domáckou atmosféru a splnit jim jejich přání. V roce 2018 strávili turisté na farmách označených znakem červeného kohouta přes 2,8 milionu noclehů. Kromě ubytování na farmách provozuje sdružení Roter Hahn rodinné restaurace umístěné přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit. Další informace o Roter Hahn (v češtině, němčině, angličtině, italštině a polštině) najdete zde: http://www.roterhahn.cz/cz/ Objednejte si zdarma nový katalog (pouze v italském a německém jazyce): https://www.roterhahn.cz/cz/dovolena-na-statku-v-jiznim-tyrolsku/katalog/

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account