153

Možná pár z Vás o téhle super hře slyšelo. Jedná se o navigační hru z části turistickou z části sportovní. Jedná se o hledání jistých kešek  s pomocí souřadnic.

Základem je GPS zařízení, často telefon s GPS nebo např. Garmin. Do tohoto zařízení se následně nainstaluje program Geocaching, který obsahuje jak mapy, tak lokalizaci všech keší. Následně se také musíte zaregistrovat na stránky geocachingu, bez toho nemáte ke keším přístup. Registrace je zdarma, ale pro nadšence je i možnost koupě VIP účtu, ve kterém se vám pak zpřístupní VIP keše.

Pro funkci programu potřebujete internet, ale již je možnost si doma v klidu stáhnout vybrané keše do telefonu offline a pak jít lovit bez toho, že by jste si plýtvali drahá data.

S telefonem pak jdete na pozici keše, s přesností několik metrů a hledáte bud na vlastní pěst nebo s pomocí nápovědy, která je u keše přidána. Musíte být opatrní před mudly, neboli lidmi, co o geocachingu neví a tím pádem byste mohli světu prozradit umístění tajné kešky.

Kešky mohou mít různou velikost, často jsou to jen zkumavky, obaly od negativů nebo malé krabičky. Tyto kešky obsahují papír, někdy i s tužkou ( proto si nezapomeňte radši pro jistotu sebou nějakou vzít) do kterého zapíšete datum návštěvy a svoji přezdívku, kterou jste udali při registraci. Někdy mají v sobě kešky i předměty na směnování, mezi nimiž můžete najít i takzvané travel bagy, neboli registrované předměty. Na internetu následně můžete podle speciálního kódu na předmětu najit historii předmětu, kde se pohyboval a jaký je jeho cíl.

Kešek máme více druhů, nejčastěji to jsou tradiční keše, které najdete snadno jen s pomocí souřadnic. Následně jsou mystery keše, které najdete, jen když vyluštíte  hádanku. Multi keše mají často více zastávek, musíte na každé zastávce splnit úkol, díky kterému získáte konečné souřadnice. Někdy můžete najít i werigo kešku, kterou odlovíte jen s pomocí werigo programu a nainstalovaného příběhu přímo pro zadanou keš, který musíte absolvovat.

Svět geocachingu mě okouzlil už před lety, ale nejvíce se na něm vyřádí děti. Je to pro ně lovení pokladů a pro vás možnost je vytáhnout na výlet. Sama lovím, i když teď žiji v místě, kde keše moc nejsou. Můj nick na geocachingu je Tchiwawa, pokud by chtěl někdo s něčím poradit, protože svět geocachingu je mnohem zajímavější a spletitější než jsem zde jednoduše popsala.

 

 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account