U.S. ROUTE 66 Silnice silnic, Matka cest, Cesta slávy nebo také Hlavní třída Ameriky. Kdo by ji neznal, nebo aspoň někdy o ní neslyšel? Známe ji z četných filmů, psali o ní mnozí američtí spisovatelé, třeba John Steinbeck, jezdili po ní James Dean, Elvis Presley nebo třeba Johnny Cash. Byl to symbol Ameriky a amerického způsobu života poloviny minulého století.
Dneska je slavná 66 jako v hitu Petry Janů Motorest. Auta už jezdí dávno po nové dálnici, a tak tato silnice na svoji slávu už jen vzpomíná. Otevřeli ji už v roce 1926 a vede přes osm amerických států z Chicaga do Los Angeles, přesněji řečeno do jeho předměstí, přímořského letoviska Santa Monica.
Provoz je minimální, nejčastěji tudy jedou takoví jako jsme byli my – co nikam nespěchají a trochu chtějí nasáknout atrmosférou padesátých a šedesátých let, tedy dobou největší slávy Route 66. A také motorkáři, které silnice láká, aby trochu přišlápli plyn. Čas od času jsou na ní menší zastávky, třeba u starých benzínových pump, ale většinou je kolem vás pustá vyprahlá krajina.
Tak až někdy uslyšíte písničku od Depeche Mode nebo až uvidíte film Bezstarostná jízda s Peterem Fondou a Dennisem Hopperem nebo až se budete koukat s dětmi v televizi na animovaný film Auta (nedávno dávali…), vzpomeňte si na U.S. Route 66.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account