Určitě se vám tyto skály z červeného pískovce na pomezí Utahu, Nevady a Arizony zdají povědomé. A to ani nemusíte být vášniví kuřáci cigaret Marlboro nebo fandové automobilů Mustang, jejichž plakáty si bez Monument Valley ani neumím představit. Docela stačí, pokud jste třeba dnes večer sledovali film Kód Navajo.
Ano, tudy ujížděla bryčka s Claudií Cardinale do jejího nového domova ve filmu Sergia Leoneho Tenkrát na Západě, sem doběhl Forrest Gump Roberta Zemeckise, Thelma a Louise Ridleyho Scotta až sem utekly před svými problémy, tady se chtěl Marty Michael J. Fox ukrýt před indiány ve třetí části Návratu do budoucnosti a konečně právě zde se natáčela spousta amerických westernů, především ty od režiséra Johna Forda s Johnem Waynem v hlavní roli. Z nich mám ráda např. film Stopaři, což je jeden z nejlepších snímků tohoto divácky velmi oblíbeného žánru. Příběh Ethana Edwardse, který stráví několik let neúnavným pátráním po malé neteři unesené Komanči, se odehrává právě zde, ve stínu těch krásných skal.
Nejkrásnější je Monument Valley navečer v tzv. “zlaté hodince”, kdy se stíny prodlouží a krajina dostane zvláštní nazlátlý odstín, ale upřímně řečeno, bude se vám tam líbit vlastně kdykoliv. Budete si tam totiž připadat jako v kině.
 P. S.  Těsně po tom, co jsme z tohoto místa odjeli, přišla bouřka. To mě mrzí, že jsme na ni nepočkali. Ty snímky mohly být ještě zajímavější.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account