Moje zkušenost je taková, že málokteré místo na světě se svojí krásou vyrovná dokonalým fotkám profesionálních fotografů. Když už pak jste na onom místě, tak si říkáte: “Pěkné, ale na fotkách v katalogu cestovky to bylo hezčí.”
Věřte mi však, že v případě Antilopího kaňonu na jihozápadě USA budete mít přesně opačný problém! Nebudete vědět, co dřív vyfotit, a překrásná hra barev, světla a stínu tohoto červeného pískovce vám doslova vezme dech. Antelope Canyon, nejznámější štěrbinový kaňon na světě, je prostě úžasný!
Skládá se z Horního a Dolního Antilopího kaňonu a našli byste ho v blízkosti města Page v Arizoně na území indiánského kmene Navajo. Navahové mají také Antelope Canyon (podobně jako ještě známější Monument Valley) zcela ve své správě, a tak se k němu můžete dostat pouze jejich prostřednictvím. Auto musíte nechat na parkovišti, vzdáleném asi 4,5 km. zaplatíte vstupné a pak vás dovezou jeepy až k samotnému vchodu do kaňonu.
Vstup do kaňonu je nenápadný, v některých místech je kaňon velice úzký, dva lidé vedle sebe neprojdou. Navažští průvodci denně několikrát kontrolují předpověď počasí a pokud má pršet, turisty do kaňonu nepustí. Má to svůj důvod. Při bleskové záplavě třeba po průtrži mračen se kaňon může velice rychle zaplavit vodou. Stalo se např. v roce 1997, kdy při potopě v Dolním Antilopím kaňonu zahynulo jedenáct turistů.
K průvodcům ještě jedna drobná poznámka. Jsou to často mladí navažští kluci, v kaňonu jsou několikrát za den, na parkovišti čekají další návštěvníci, a tak se průvodcům ani člověk nemůže divit, že s takovými jako já nemají trpělivost. Asi by mě také štvali lidi, kteří se věčně zastavují a pořád fotí, no ale stejně mi šel ten náš průvodce na nervy tím, že mě pořád popoháněl kupředu.
Takže pokud byste se chtěli do Antelope Canyonu podívat, vyhněte se červenci a srpnu. Jednak je tam hodně lidí, jednak horko a také hrozí ony zmiňované bouřky. Teď v dubnu nebo květnu tam musí být ale krásně…
A ještě poznámka. Znáte tu reklamu na Metaxu? Jak říká: “Nepijte! Objevujte!” Tak část té reklamy se natáčela na sto procent zde, v Antelope Canyon. Jiné takové místo na světě není.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account