107

Ano, v tomto předvánočním čase se hodí takové povídání! A nemyslete si, že je to jen jako! Dnes vám chci popsat tři svoje setkání se skutečnými ženami, nebo aspoň setkání s místy a věcmi, kterých se dotýkaly stejně jako já.
LETIZIA – ŠPANĚLSKÁ KRÁLOVNA
To si tak procházíte El Escorialem a najednou se asi pět metrů před vámi objeví španělský král Felipe VI. a jeho žena Letizia. Byli jako hosté na svatbě z nejužšího rodinného kruhu. Žádná ochranka, minimální doprovod. Chvilku postáli u dveří do kaple, až bude ta správná chvíle pro vstup, svátečně naladění, oba usměvaví. Ona drobná, štíhlounká, on vysoký, fakt moc pěkný chlap. Tak jsem tam postála chvíli s nimi. Foťák jsem nevytáhla, nejsem paparazzi, nehodilo by se to. Tak aspoň fotka nevěsty. 🙂
MARGRETHE – DÁNSKÁ KRÁLOVNA
Markéta II. Dánská je velice sympatická paní s krásným úsměvem. Courala jsem tehdy v přístavu v Kodani, najednou k přístavní hrázi přijela dvě nenápadná auta. Z prvního vystoupili dva členové ochranky, rozhlédli se a pak z druhého vystoupila královna. Ochotně zamávala několika turistům, kteří byli podobně jako já náhodou na tom místě, pak nastoupila do člunu a odplula na svou jachtu, zakotvenou nedaleko. Připadalo mi to jako v té slavné scéně s jachtou z filmu Někdo to rád horké.
DIANA – KRÁLOVNA SRDCÍ
Všichni víme, že Diana byla “jen” princezna, ale co naplat, stejně na ni lidé stále vzpomínají jako na Královnu lidských srdcí. S Dianou jsem se nesetkala “naživo”, ale stejně jsem měla pocit, že jsem jí v té chvíli nesmírně blízko. Možná také znáte tu slanou fotku, na které smutná princezna sedí sama samotinká na mramorové lavičce před Tádž Mahalem během poslední své velké cesty v “královských službách” v Indii. Svoji fotku jsem udělala, když jsem seděla na té stejné lavičce. Viděla jsem to, co viděla tehdy ona. Překrásnou hrobku Mumtáz Mahal, veliké  lásky šáha Šáhdžahána. Svému milovanému muži dala 14 dětí, zemřela při porodu toho posledního a když zemřela, šáh na ni nedokázal zapomenout.  Na co tehdy Diana myslela? Co jí procházelo hlavou, když její vlastní manželství bylo v troskách? To nevím, ale myslím, že to pro ni bylo moc těžké.
 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account