Zorientovat se na cestovním trhu teď není úplně jednoduché. Vlivem aktuální situace se trendy ve výběru destinací lehce mění a nabídka navíc tuto sezónu není tak široká, jak jsme zvyklí. Pro snadnější orientaci jsme sestavili přehledný seznam zemí, kde se i tuto zimu spolehlivě ohřejete a vykoupete v moři.
„Zatím to vypadá, že zimní dovolenou na horách letos asi stráví jen málokdo. Některá evropská střediska sice otevírají, ale hotely někde zůstávají zavřené, nebo jsou nařízená omezení, jako je například několikadenní karanténa po příjezdu, pro zahraniční turisty příliš přísná a cesta se nevyplatí. Proto očekáváme, že mnohem více lidí si letos pojede odpočinout do tepla,“ říká mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. „Obrací se na nás také klienti, kteří byli doteď zvyklí cestovat na vlastní pěst, ale kvůli často se měnícím pravidlům nechtějí riskovat a raději využijí služeb cestovky, která nabízí například připojištění proti covidu, u vybraných zájezdů jsou i další výhody jako možnost změnit destinaci a podobně. Díky tomu mají jistotu, že o své peníze nepřijdou, i kdyby onemocněli nebo byl zájezd zrušen,“ upozorňuje Řezníčková na nový fenomén mezi cestovateli.
Lidská touha cestovat zkrátka ani s covidem nevymizela. Naopak lidé hledají ty nejjednodušší a zároveň nejbezpečnější cesty, jak vyrazit do světa a třeba se i v zimě zahřát u moře. Zde je seznam destinací, které jsou pro letošní zimní dovolenou v teple ideální.
Zanzibar
Zanzibar je aktuálně nejprodávanější exotickou destinací, kam můžete vyrazit za odpočinkem, vykoupat se v křišťálově čistém moři, ale také poznat autentickou africkou kulturu. Ostrov patřící k Tanzanii nevyžaduje negativní test a cestovní kanceláře sem pravidelně létají. Díky několika českým resortům jde o dovolenou pro všechny věkové skupiny bez ohledu na jazykovou vybavenost. Čeští cestovatelé teď většinou volí zájezd na 9 dní do čtyřhvězdičkového all inclusive hotelu. Jezdí sem hlavně páry, a to ze 79 procent. Ceny zájezdů z Prahy na Zanzibar na Invia.cz se většinou pohybují mezi 30 a 40 tisíci korun.
Maledivy
Vyhledávané a velmi bezpečné jsou Maledivy, známé svým soukromím, což v souvislosti s faktem, že sem všichni letí otestovaní, znamená, že je prakticky nulová šance, že se tu můžete nakazit. Každý tu bydlí ve své vile či bungalovu, a hosté se tím pádem nepotkávají v jednom blokovém hotelu. „Klientům, kteří chtějí v tomto roce zažít exotiku, bych určitě doporučila i tyto romantické ostrůvky. Navíc je to klidná destinace, bez testování. Test je nutný jen při návratu. Sama jsem tu byla loni a je to nádherný zážitek. Takovou barvu moře jen tak nezažijete. Žádné velké hotelové komplexy, soukromí, skvělý servis, zkrátka jen vy a ráj na zemi, popisuje Andrea Řezníčková. Zájezd na 9 dní s polopenzí momentálně pořídíte už okolo 33 000 korun.
Dominikánská republika
Dominikánská republika se svojí krásou vyrovná Maledivám, ostatně říká se jí „perla Karibiku“. Zábava je tu přitom ještě o něco pestřejší, je tu moře památek a výletních cílů, a dovolená tady také vyjde na výrazně méně peněz. Hranice jsou Čechům otevřené a země po turistech nevyžaduje negativní test. Ten je nutný jen po návratu do Česka, případně musí turisté nastoupit čtrnáctidenní karanténu. Hlavní sezóna tu začíná koncem listopadu, a vůbec nejkrásnější počasí je od ledna do dubna. Teploty jsou tu po celý rok téměř neměnné, i když mimo zmíněnou sezónu vás občas může překvapit déšť. Průměrná denní teplota vzduchu se pohybuje okolo 29 stupňů, moře má v průměru jen o dva stupně méně. Dovolenou tu pořídíte už kolem 30 000 korun.
Spojené arabské emiráty
S koncem roku se českým turistům otevřel také arabský emirát Ras Al Khaimah, který je hned po známé Dubaji oplývající těmi nejznámějšími památkami, jako je třeba nejvyšší budova světa Burj Chalífa, druhý nejoblíbenější. Ras Al Khaimah je nejsevernější ze Spojených arabských emirátů a leží asi hodinku cesty od Dubaje, které v posledních letech šlape na paty kvalitou služeb, nabídkou zábavy i výletních cílů. Právě tady například leží nejvyšší hora Emirátů Jabal Jais. Právě díky horám a chytré poloze jde o nejúrodnější, a tím pádem také nejkrásnější emirát. Kromě pláží a pouště tu tedy najdete třeba i krásné výhledy do údolí či průzračné moře omývající skály. Šestidenní pobyt s polopenzí ve čtyřhvězdičkovém hotelu navíc vyjde i na méně než 14 000 korun. „Jedete-li s cestovkou, u většiny zájezdů odpadá povinnost prokázat se negativním testem na Covid-19 už před nástupem do letadla. Postačí jen test po příletu do destinace, který je u našich zájezdů zdarma. Test po návratu do České republiky zajistíme jen za 990 korun,“ doplňuje Andrea Řezníčková.
Kanárské ostrovy
„Během zimy tu sice nepanuje horké léto, jako v exotických zemích, přesto jsou Kanárské ostrovy pro ty, kdo chtějí kromě odpočinku i podnikat různé výlety, naprosto ideální,“ říká Řezníčková. Teploty se tu teď pohybují lehce nad dvacítkou a zhruba stejně je na tom i moře. To se začne ochlazovat obvykle až v únoru. Pokud se ale chcete zahřát, poznat jinou zemi, dopřát si krásné výhledy na velmi výjimečnou krajinou, jsou Kanáry skvělou volbou prakticky po celý rok. Výhodou také je, že stačí jen jedno testování, a sice při příletu, zatímco při návratu domů už další test podstupovat nemusíte. Nejoblíbenější hotely s polopenzí na osm dní se prodávají okolo 20 000 korun.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account