Cestování s dětmi: Tipů, jak z cestování udělat zábavu pro celou rodinu

Léto už se nám pomalu rozjíždí. Taky se chystáte na cesty? Balíte svých pět nebo dvacet osm švestek a razíte za každodenní nevšedností? A k tomu x kusů malých bytostí, který čas od času spustí něco mezi “už tam budeme” a “mamíííí, tatíííí”? Jak si to tedy užít? 

1) Nadopovat auto dobrým poslechem

Dětských písní je na trhu mraky, ale který vybrat, aby z toho ani rodiče nepřišli o sluch? U nás frčí třeba Karolina Kamberská, Skoumal, Uhlíř a Svěrák, Pipi dlouhá Punčocha. A nedávno jsme navštívili konzert kapely Bombarďák a to jsou teda taky bomby. Nudit se nebude malej ani velkej. Prokládáme to písněmi pro dospělý. Tak třeba Tomáš Klus, ten u nás fakt frčí se svou Anat. A pokud chcete rozdovádět své malé Já, pak sáhněte po CD z dob mládí a to se s vámi každej v autě vydovádí. Co třeba Abba nebo Queen? Důležitý je, aby si to všichni užili. Ať k tomu vede cesta jakákoliv. 

2) Kartičky do hravý partičky

Mám takovej penál a do něj jsem nasbírala různý kartičky. Obrázky zvířat, třídění barev, pexeso, básničky, písničky, číslice, jóga pozice, emoce, pohádkový postavy, příšerky, prostě cokoliv vás napadne. Kartičky buď zakoupíte, nebo vytvoříte spolu s laminovačkou. A o zábavu je postaráno. Po cestě můžete buď s dětmi hádat, nebo tvořit příběhy, učit se počítat, barvy, písničky atd. Zkrátka s kartičkama na různý témata se nikdo nudit nebude. A na místě nebo na odpočívadle využijete zas jógové kartičky, projevíte emoce s cestou spojené a nebo si jako příšerky a pohádkový postavy zahrajete divadlo, nebo na honěnou. To aby i tělo bylo v pohybu mezi tím sezením. 

3) Máňásek 

Tak toho taháme všude. Když je nuda, dáme si s ním třeba divadlo. Zahrajem si na nějaký téma, který nás v předešlých dnech potkalo. Nebo si maňásek s dětmi jen povídá. To byste se divili co děti maňáskovi všechno napráskaj. To mámě a tátovi leckdy neřeknou. Nebo když je nějaká náročná situace, maňásek jim to snáz vysvětlí, než zas ta máma. A vy dostanete odstup od všeho toho uvnitř vás. A hravej rozhovor je na světě. 

Na cestách je skvělý, že místa jsou pro nás neobvyklá a nová. Takže se taky stáváme dětmi. Můžeme si užívat nadhled, odstup, pohodu, pobyt v přítomným okamžiku. Prostě jenom tak sledovat neznámý a nový detaily kolem nás. Jinými slovy – čučet do blba. A často. 

Tak ať jsou vaše cesty hravé a napište mi další vaše tipy na info@playeveryday.cz 

Více hravé inspirace na www.playeveryday.cz aneb i cestování užívej


Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account