Přijet do Kodaně a neprojít se po nábřeží Nyhavn až k Malé mořské víle, to je něco stejně nemyslitelného jako navštívit New York a nevidět sochu Svobody, nebo v Praze nepostát aspoň chvilku “pod ocasem”, tedy u sochy sv. Václava.

I když je proti mnohým svým “kolegům a kolegyním” z mnoha koutů světa malá, stala se i ona symbolem svého města. Bez Malé mořské víly, sedící na kameni a trochu smutně vyhlížející prince, není asi ani jedno album fotek Kodaně. Zastávka u ní je víceméně samozřejmostí. Zvlášť pro ženy, protože ty dojímá osud víly Hanse Christiana Andersena především. 

Člověku se ani nechce věřit, že socha je už více než sto let stará. Za tu dlouhou dobu byla několikrát poničena vandaly, ale vždy se vrátila v plné kráse na svůj kámen zpět. Jen jednou vycestovala do ciziny. Stalo se tak v roce v roce 2010, kdy byla vystavena na Expu v Šanghaji.

Až tedy někdy přijedete do Kodaně, běžte ji navštívit! Vyhnout se jí, to je jako být ve Františkových Lázních a nepohladit si pindíka malého Františka s rybou. Prostě jsou věci, které udělat musíte. 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

Přijet do Kodaně a neprojít se po nábřeží Nyhavn až k Malé mořské víle, to je něco stejně nemyslitelného jako navštívit New York a nevidět sochu Svobody, nebo v Praze nepostát aspoň chvilku “pod ocasem”, tedy u sochy sv. Václava.
I když je proti mnohým svým “kolegům a kolegyním” z mnoha koutů světa malá, stala se i ona symbolem svého města. Bez Malé mořské víly, sedící na kameni a trochu smutně vyhlížející prince, není asi ani jedno album fotek Kodaně. Zastávka u ní je víceméně samozřejmostí. Zvlášť pro ženy, protože ty dojímá osud víly Hanse Christiana Andersena především.
Člověku se ani nechce věřit, že socha je už více než sto let stará. Za tu dlouhou dobu byla několikrát poničena vandaly, ale vždy se vrátila v plné kráse na svůj kámen zpět. Jen jednou vycestovala do ciziny. Stalo se tak v roce 2010, kdy byla vystavena na Expu v Šanghaji.
Až tedy někdy přijedete do Kodaně, běžte ji navštívit! Vyhnout se jí, to je jako být ve Františkových Lázních a nepohladit si pindíka malého Františka s rybou. Prostě jsou věci, které udělat musíte. 🙂

Tagy:
1 Komentář
  1. V Kodani byla naše vnučka a byla se podívat také na Malou mořskou vílu.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account