Vzhledem k tomu, že nám stále platí nouzový stav a s ním i spojené omezení pohybu, se spousta z nás vrhla na nejrůznější úklid.
Počítám, že většina z vás, už má domácnost vycíděnou naprosto dokonale 😀 Co se ale takhle podívat i na úklid trochu jiný.
 
Já jsem se pustila do generálního úklidu telefonu a díky tomu jsem pro Vás sepsala pár užitečných rad.
Vzhledem k tomu, jaké je složení na našem trhu, tak rady a tipy jsou určeny hlavně pro telefony s operačním systémem Android (tj. např.: Samsung, Xiaomi, Huawei, Nokia, Lenovo atd.).
 
1. Zbavte se nepotřebných aplikací
Ať už máte telefon starý pár dní, nebo let, v nabídce aplikací můžete objevit takové, které jste nikdy nepoužili či používat ani nechcete. Může jít o předinstalované aplikace, kterých jste se od vybalení nového telefonu z krabičky ani nedotkli, nebo o takové, které jste si impulzivně sami stáhli, možná nějakou dobu používali, ale teď už pro ně nemáte využití.
Pokud si náhodou nevzpomínáte, jak se odinstalace provádí, je to velice jednoduché. Podržte prst na ikoně dané aplikace a měla by se objevit nabídka možností, co se dá s aplikací aktuálně provést, včetně odinstalace.
 
2. Aktualizujte
Přejděte do obchodu Google Play a klepněte na ikonu menu v levém horním rohu. Zde najdete v záložce „Moje aplikace a hry“ seznam těch, které stále čekají na aktualizace. Některé telefony jsou v základu nastaveny tak, že aktualizace provádějí automaticky (např. po připojení na wi-fi), jiné ovšem nikoliv.
Nezapomeňte na systémovou aktualizaci!
Systémové aktualizace najdete v menu nastavení telefonu, buď pod samostatnou záložkou Aktualizace softwaru, či v záložce O telefonu. 
 
3. Zálohujte si data
Starý telefon doslouží a vy si pořídíte nový. V takovou chvíli se bude náramně hodit, když se vám pouhým přihlášením do účtu (zpravidla Google) synchronizují všechny staré kontakty, zprávy, události v kalendáři, budíky a další. Na novém telefonu se pak v budoucnu jednoduše do daného účtu znovu přihlásíte, odsouhlasíte synchronizaci a o data tak nepřijdete.
Tohle už je pro mě nezbytnost a opravdu doporučuji všemi deseti 😀
 
4. Proberte fotogalerii
Probrat ovšem nerovná se smazat. Pokud vám na všech fotkách záleží, stačí si je přesunout např. do počítače nebo na externí disk, kde je stále budete mít k dispozici. Mějte také na paměti, že telefon můžete kdykoliv ztratit, v takovém případě budou pryč i vaše fotografie. Už z tohoto důvodu se vyplatí snímky zálohovat, ať už takto manuálně, nebo si rovnou v telefonu nastavit synchronizaci do cloudového úložiště.

 
5. Data, o kterých ani nevíte
Možná je to záležitost jen pár megabajtů, ale obvyklým sběratelem dat, které jsme otevřeli jen jednou, a pak už se jich nedotkli, je soubor se staženými položkami. Opět se název takové složky může v závislosti na výrobci telefonu lišit, v adresáři prohlížeče dat jde pak o složku Downloads.
 
6. Domácí obrazovka
Nástroje na domovských plochách, neboli widgety. Jejich „zlatá doba“ už je pryč, ovšem stále se najdou takové, které běžně používáme, ať už to je ukazatel aktuálního počasí, nástroj pro psaní poznámek, nebo přehled doručených e-mailů.
Pokud využíváte více domovských ploch, možná se vám může stát, že jste na nástroje na některé z vedlejších obrazovek zapomněli. I v tomto případě se zeptejte sami sebe, zda je skutečně potřebujete, a případně se jich (stejným způsobem, jako se skrývají či odinstalovávají aplikace) zbavte.
 
 
Co myslíte bude to stačit 😎 Napadají Vás ještě nějaké další tipy?
 
Jako zdroj základních informací najdete ZDE 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account