Kurvítka v hlavě, aneb co mi dalo největší motivační turné v ČR a na Slovensku v roce 2018 Iva Tomana.
Ivo Toman je jedním z nejznámějších českých školitelů a odborníků na osobní rozvoj a marketing. Autor 13 knih, mnoha přednášek a videoškolení. Spoluautor Revoluční angličtiny.
Po velkém úspěchu Debordelizace Tour v roce 2017, přichází Toman s novou přednáškou s názvem Kurvítka v hlavě. Lístky jsem na tuto akci nemusela kupovat, zajistlil mi jej můj zaměstnavatel. Na přednášku jsem se těšila, ačkoliv podobných přednášek už jsem navštívila několik. Od této jsem si slibovala opravdový průlom v obratu mého myšlení, motivace k práci atd.
Co jsou to ty kurvítka?
Pojmem „kurvítko“ jsou označovány vadné součástky, které se montují do elektronických zařízení. Jejich životnost je dopředu krátká – hlavně musí přežít záruční dobu a pak už je to jedno. Splnily svůj účel, tak ať si spotřebitel koupí další. Od toho je přeci spotřebitel a spotřební zboží.
A nějaké ty kurvítka máme i v naší hlav. Devianty, slabší já, ubrblané hlasy. Pokaždé, kdy chceme konečně udělat ve své pracovní činnosti něco pořádného, změnu, cokoliv co může změnit náš život, začnou kurvítka konat svou práci. Ve své podstatě jsou naší neoddělitelnou součástí. Je to základní obranný mechanizmus, který dříve dobře sloužil pro přežití. Jenže dnes je situace jiná. Už nemusíme lovit mamuty nebo se ukrývat před šavlozubem. Přesto se většina lidí při rozhodování a jednání chová, jako by o život šlo. Proto každá situace přestavující sebemenší nebezpečí a ohrožení nahrává na smeč kurvítkům. Musíte si udělat kolem sebe pomyslnou záchrannou síť, rozeznat „kurvítka“ a následně s nimi zatočit.
Co jsme na přednášce Kurvítka v hlavě mohli slyšet:
-
Co je peklo v hlavě
Největší mýty a předsudky v osobním rozvoji
Jak sami sebe rušíme a ničíme
Jak nás naše smysly matou
Proč a jak nám nové technologie paradoxně kazí to, v čem nám mají pomáhat
Vztahy
Syndrom „Jak jsi to myslel(a)?“
Sobělhaní a další hloupé jednání chytrých lidí
Problém jménem sebekontrola (sebeovládání)
Pozornost a soustředění
a hlavně jak unikneme zničujícím koloběhům našeho myšlení
Pro koho je přednáška Kurvítka v hlavě určená?
-
Pro všechny, kteří se chtějí ve svém životě posunout dále.
Pro ty, kteří si chtějí zjednodušit život.
Pro ty, kteří chtějí zmenšit chaos v hlavě.
Pro ty, kteří se chtějí naučit rozhodovat.
Pro ty, kteří chtějí být úspěšnější a šťastnější.
Prostě přednáška přímo pro mě!
Jak poznat, kdy kurvítka úřadují ve vaší hlavě?
-
Ovládají emoce (strach, obavy, úzkost, vnitřní smutek, pocit vnitřního chaosu) a dokáží je nafouknout do obřích rozměrů. To pak vede k vypětí, stresu a stagnaci.
Postrádáte radost, optimismus, víru, vnitřní naplnění.
Udělá vše pro to, aby jste neopustili svou komfortní zónu a nabídne takové zdůvodnění, kterému ochotně uvěříte a potlačíte své silnější já.
Za každou cenu se snaží rozmluvit a rozumově zdůvodnit PROČ něco nejde. Nabídnutí efektivního řešení od kurvítek opravdu nečekejte.
Soustředí všechnu pozornost na to, co nechcete místo na to, co chcete!
Jak s kurvítky zatočit?
První a nejdůležitější krok je uvědomění a přiznání, že děláte věci jinak, než byste ve skutečnosti chtěli. Ochota s tím něco udělat je dalším krokem, jak s kurvítky zatočit, ochočit, usměrnit, aby nekecaly kde se jich na nic nikdo neptá. Tak významně zamezíte frustraci, zaseknutí, stagnaci v pracovní činnosti.
Těžko říci, jak přednáška na lidí zapůsobí, zda se díky ní posunou dále a začnou uvažovat jinak. Bylo by krásné všechen ten stres z hlavy vypudit, ale sami moc dobře víme, jak těžká věc to je. Přeci jen, mnoho z nás balancuje na hraně existenčního minima, peněz je stále málo, práce nad hlavu a ne každý si může dovolit se na vše “vybodnout” a být svým vlastním panem.
Přednáška nás může motivovat v tom, abychom pracovní záležitosti brali trošku méně vážně a soutředili se sami na sebe, na rodinu, na to, co dává našemu životu opravdový smysl, ale….to je tak vše.
Nicméně, pokud někomu přednášky pana Tomana změnily život, pochlubte se!!!
Pochlubte se také tím, jak krotíte své myšlenkové devianty Vy osobně.
Těším se na komentáře.